. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Atmel rozšiřuje spolupráci s ARM
22. května 2009 | Pandatron | Atmel rozšiřuje spolupráci s ARM | Komentářů: 2  

Atmel rozšiřuje spolupráci s ARM

Atmel Corporation oznámil rozšíření své spolupráce se společností ARM Holdings plc.

Atmel a ARM oznámily rozšíření svého strategického vztahu a představily čerstvě podepsanou licenční smlouvu. Podle nově uzavřených podmínek získá Atmel přístup ke všem stávajícím i budoucím Cortex procesorů postavených na jádru ARM.


Obr. 1: Současné a připravované 32-bitové mikrokontroléry s jádrem ARM

Zakoupená licence navíc zavazuje i firmu Atmel na další využívání architektury ARM. V současné době přitom firma nabízí dvě základní architektury mikrokontrolérů – ARM a tzv. proprietární technologii. Zmíněná druhá architektura je všeobecně přezdívaná jako řada AVR a v současné době nabízí 8- až 32-bitové verze mikrokontrolérů.

Divize mikrokontrolérů je přitom pro firmu Atmel klíčová. Největší úsilí je zaměřeno právě na vývoj technologií kolem mikrokontrolérů a díky tomu nabízí řadu moderních technologií, integrovaných přímo v mikroprocesorech. Technologie jako jsou řadiče dotykových panelů či bezdrátové komunikační technologie jsou tak díky tomu běžně dostupné v podobě integrovaných částí mikrokontrolérů.

Podle uvedených informací je však právě velký zájem o obvody postavené na technologii ARM. Na druhé straně je však tento trh již značně přeplněný a tak je potřeba správně plánovat nejen nové technologie, ale i samotný směr vývoje produktů.

Stejně jako jiní výrobci, i firma Atmel přestavila výsledky svého hospodaření za první čtvrtletí roku 2009. Podle uvedených informací činily tržby za toto období výše 271,5 milionů dolarů, což představuje 19% pokles v porovnání s rokem předchozím.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Atmel Corporation
Domovská stránka ARM Holdings plc.

Atmel and ARM Expand Strategic Relationship with Subscription License AgreementGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007