. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Využívejte energii zdarma!
27. května 2009 | Pandatron | Využívejte energii zdarma! | Komentářů: 8  

Využívejte energii zdarma!

Firma SOS electronic přináší kompletní systém pro nezávislé napájení elektrických spotřebičů. Uplatnění najde například při kempingu, ve Vaší chatě na odlehlém místě nebo i v domácnosti. Tento systém Vám zabezpečí funkčnost elektrických spotřebičů jako jsou například televizory, počítače, osvětlení, ale i nepřetržité a nezávislé napájení zabezpečovacího zařízení, vodního čerpadla (pokud čerpáte vodu ze studny), ústředního topení a mnoha dalších zařízení potřebných ke každodennímu životu.

Základem každého nezávislého napájecího systému je účinný a spolehlivý zdroj elektrické energie. To zabezpečují fotovoltaické panely, větrná, případně i vodní elektrárna. Fotovoltaické panely je možno jednoduše spojovat sériově nebo paralelně a tak si je přizpůsobit svým potřebám. Nejlepší volbou pro co nejspolehlivější výrobu elektrické energie je zkombinovat solární panely s větrnou elektrárnou.

Pro efektivní hospodaření s vyráběnou elektrickou energií je vhodné soustavu doplnit o akumulátor a regulační jednotku.

Akumulátor dodává naakumulovanou energii i v době, kdy je pro výrobu elektrického proudu nedostatek světla (v noci), nebo je bezvětří. Též "zaskočí" při nárazovém zvýšeném odběru, například při zapínání čerpadla a podobně.

Regulátor se stará o automatické nabíjení akumulátoru a včasnou signalizaci ještě před jeho vybitím.

Pro napájení různých domácích elektrických spotřebičů, pracujících jen na síťové napětí 230V je ještě potřebné použít měnič napětí. Ten transformuje 12V z akumulátoru na standardních 230V.

Pro osvětlení s náhradním zdrojem elektrické energie jsou speciálně určeny LED a úsporné zářivky, pracující již při napájení 12V. To vylučuje potřebu použít měnič k přizpůsobení napětí a šetří investiční náklady i instalační čas.

Akumulační jednotka S4.500
Pokud si netroufáte na výběr jednotlivých komponentů, nezoufejte. Firma SOS electronic pro vás připravila kompletní set typu „zapni a funguj“, jako např. S4.500.
Sada disponuje 45Ah akumulátorem a řídící elektronikou s LCD displejem, signalizujícím aktuální stav akumulátoru. V balení najdete i propojovací vodiče a vše potřebné k instalaci. Vzhledem k univerzálnosti setu je tento dodáván bez zdroje elektrického proudu, který je třeba objednat samostatně, např. fotovoltaický panel, větrnou nebo vodní elektrárnu.

 

Odkazy & Download:
Česká domovská stránka firmy SOS electronic
Slovenská domovská stránka firmy SOS electronic

Malá větrná elektrárna - zdroj nevyčerpatelné energie
Využívejte energii zdarma!GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (8):

Zobrazit starší 30 dnů (8)...

host
8. Dne 28. 05. 2009 v 11:43 zaslal host
hračka vhodná pro ekologické romantiky - jinak je to ekonomický nesmysl


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Aktivní GPS anténa 2JM011
Aktivní anténa GPS zajišťuje kvalitní a čistý signál i za zhoršených podmínek.
od 172 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007