. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Citlivý zvukový spínač
Citlivý zvukový spínač

Citlivý zvukový spínač

Na obr. 1 je citlivý zvukový spínač. K jeho vybuzení postačí slabý zvuk, a tak mohou reagovat i na tiché kroky, tichý hovor, pískot, nebo jiné zvuky.

Citlivost tohoto spínače se reguluje potenciometrem P. Transformátor přizpůsobuje mikrofon ke vstupu zesilovače, místo mikrofonu můžeme použít i libovolný reproduktor. Transformátor může být malý výstupní transformátor z vysloužilého tranzistorového rádia, poměr počtu závitů má být asi 1 : 10. Signál z transformátoru zesílíme tranzistorem T1 a Schmittovým klopným obvodem s T2 a T3 přivádíme na spínací tranzistor T4, který ovládá relé. Dioda D může být libovolná germaniová dioda, chrání přechod emitor-báze tranzistoru T4.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 07. 05. 2008 v 00:00 zaslal host
Bez titulku
jdeto imotep ýuui


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007