. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové HDMI 1.4 s internetem
2. června 2009 | Pandatron | Nové HDMI 1.4 s internetem | Komentářů: 1  

Nové HDMI 1.4 s internetem

Přesto že je oficiální představení specifikace HDMI 1.4 teprve chystáno, již nyní jsou k dispozici základní fakta.

Rozhraní HDMI (High-Definition Multimedia Interface) je stále oblíbenějším způsobem přenosu kvalitních obrazových dat. I přesto, že je oficiální představení specifikace verze 1.4 teprve plánováno (a to nejpozději do 30. června 2009), byly již nyní uvolněny základní a oficiální fakta. Podle nich bude rozhraní doplněno především o obousměrnou linku Ethernet o rychlosti až 100 Mbit/s. Nová zařízení schopná připojit se na internet tak již nebudou potřebovat další kabel a bude umožněna především vysoká interaktivita a samozřejmě další přidaná hodnota vyžadovaná u moderních aplikací.

Nově se zde objevuje také tzv. „Audio Return Channel“, který naopak ušetří další audiokabel. Jeho prostřednictvím bude umožněn přenos zvuku opačným směrem, tedy například z HDTV do A/V receiveru.

Součástí specifikace bude dále například jednotná standardizace 3D obrazu a podpora 2k a 4k rozlišení. U stále větších a dokonalejších HDTV obrazovek již dosavadní maximální přenositelné rozlišení přestávalo stačit, což verze 1.4 řeší tím, že přidává 3840×2160 24Hz/25Hz/30Hz a 4096×2160 na 24 Hz.


Obr. 1: HDMI Case Studies

Další chystanou novinkou budou i nové typy konektorů. 19pinový micro HDMI konektor, nabízející o 50 % menší rozměry oproti standardnímu bude určen především pro mobilní aplikace. Narozdíl od něho konektor prezentovaný jako „Automotive Connection System“ nabídne zvýšenou odolnost proti vlivům okolní teploty, vibracím i rušení, které se mohou objevit v podobných prostředích.

Odkazy & Download:
Domovská stránka HDMI Licensing
The Best Way to Connect HDGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 02. 06. 2009 v 21:30 zaslal host
Bez titulku
Podle mě ale HDMI není zase až tolik rozšířené, jak by si asi jeho tvůrci mohli přát. Každopádně je to zajímavý nápad a rozhraní by se mohlo víc rozšířit.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007