. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vývojové kity mikrokontrolérů Stellaris

Vývojové kity mikrokontrolérů Stellaris

Nové vývojové kity mikrokontrolérů Stellaris pro snadný vývoj řízení, automatizace i nástrojových aplikací.

Rostoucí poptávka po pokročilé konektivitě, komplexních průmyslových systémech či spotřebních a zdravotnických aplikacích si žádá výkonné mikrokontroléry spolu s dobrými nástroji a plnou softwarovou podporou. Pro účinné řešení této poptávky uvedl Texas Instrument hned čtyři nové, cenově dostupné vývojové kity, podporující novou řadu mikrokontrolérů Stellaris s jádrem ARM Cortex™-M3. Kity začínají již na 99 dolarech a vývojářům umožňují okamžitý start a brzké dokončení vývojových vzorků svých zařízení, využívajících robustních možností pokročilé konektivity, datových přenosů i řízení pohybu s nejnovějšími 32-bitovými MCU Stellaris. Samozřejmostí nabízených kitů jsou softwarové knihovny StellarisWare s připravenými drivery periferií, grafickým rozhraním, knihovnou pro USB i příklady kódů.

Již nyní jsou u všech distributorů k dispozici celkem čtyři nové vývojové kity obsahující 80 MHz Stellaris MCU s 256k Flash a 96k SRAM. Pro snadný rozjezd je v paměti ROM navíc již předpřipraven StellarisWare software, stejně jako plně vybavené periférie typu Ethernet, USB On-The-Go (OTG) Host/Device i průmyslová sběrnice CAN. Díky předpřipraveným nástrojům je tak seznámení a start možný i za méně než 10 minut.

Stellaris® LM3S9B90 a LM3S9B92 Ethernet + USB-OTG Evaluation Kits

 • Základní kity obsahují vždy dvě rozdílné desky pro snadnou práci: Základní vývojovou desku s rozměry 36mm x 102mm typu EK-LM3S9B90 nebo EK-LM3S9B92, doplněnou o samostatnou ladící a programovací desku.
 • Ideální především pro aplikace vyžadující účinnou správu energie je nově integrovaný 80 MHz LM3S9B90 MCU, obsahující funkci tzv. hibernace v případě delší doby nečinnosti.
 • Naopak pro aplikace vyžadující rychlejší přístup k perifériím a pokročilé řízení pohybu je k dispozici druhý, taktéž 80 MHz LM3S9B92 MCU, nabízející až osm PWM výstupů a dva vstupy kvadraturních enkodérů – QEI spolu s maximální možností připojitelných periférií.
 • Integrovaná pokročilá komunikační rozhraní, včetně 10/100 Base-T Ethernetu, USB 2.0 Full-Speed OTG či například dvou uživatelských LED nabízejí ve spojení s připravenými drivery skutečně bleskovou práci.
 • Oba kity disponují standardními headery shodnými se všemi MCU I/O deskami pro snadné propojení.
 • Samozřejmostí je dostupnost kompletních zdrojových kódů, dokumentace i nabídka nástrojů jiných firem pro jejich snadné získání a zjednodušení vývoje.

Oba vývojové kity (EKX-LM3S9B90 a EKX-LM3S9B92) jsou dostupné za jednotnou cenu 99 USD. Pro více informací navštivte prosím stránky www.ti.com/lm3s9B90evalkits-pr nebo www.ti.com/lm3s9B92evalkits-pr.

DK-LM3S9B96 Development Kit

 • Bohatě vybavená, plnohodnotná vývojová deska s 3,5" QVGA TFT barevným LCD displejem.
 • Předpřipravený SafeRTOS v ROM paměti může být použit jako standardní operační systém, nebo jakou součást budoucího systému aplikací, vyžadujících IEC61508 nebo FDA510(k) certifikaci.
 • Na desce je osazen výkonný 80 MHz Stellaris LM3S9B96 MCU
 • Dvě samostatné desky s perifériemi – jedna s 8MB SDR SDRAM pamětí, druhá pro snadný přístup ke všem EPI 32 pinům.
 • Integrovaný Interchip Sound (I2S) Interface s externím audio kodekem a podporou rozhraní typu line IN/OUT, microphone IN a headphone OUT.
 • Dále jsou dostupné MicroSD card slot, 1 MB sériová flash paměť i precizní 3V reference.
 • Samozřejmostí je dostupnost kompletních zdrojových kódů, dokumentace i nabídka nástrojů dalších firem pro jejich snadné získání a zjednodušení vývoje.

Prodejní cena kompletní sady kitu DK-LM3S9B96 je 425 USD. Pro více informací navštivte prosím stránky www.ti.com/dk-lm3s9b96-pr.

RDK-IDM-SBC - 3,5-palcový jednodeskový počítač s inteligentním displejem

 • Cenově optimalizovaný příklad Human Machine Interface (HMI) tvořící panel s dotykovým displejem pro snadný vývoj embedded zařízení.
 • Osazen je výkonný 80 MHz Stellaris LM3S9B92 MCU doplněný o širokou škálu periférií, jako je 8MB SDRAM či 1MB sériová paměť flash. Dále nechybí ani USB typu Host pro připojení externích vysokokapacitních pamětí či slot na paměťovou kartu typu MicroSD pro uložení obrazových a pracovních dat.
 • 3,5-palcový QVGA orientovaný na šířku nabízí 16-bitovou barevnou hloubku a odolný dotykový panel s podsvětlením bílými LED.
 • Možnost připojení sériových, digitálních i analogových signálů, včetně 10/100 ethernetu s konektorem RJ45, USB 2.0 konektorem typu A a CAN prostřednictvím svorkovnice. Samozřejmostí je rozhraní UART a I2C dostupná prostřednictvím konektorů typu header.
 • Integrovaný I2S zvukový kodek včetně výkonového zesilovače umožňuje přímé připojení 8-ohmového reproduktoru.

Prodejní cena kompletní sady kitu RDK-IDM-SBC je 299 USD. Pro více informací navštivte prosím stránky www.ti.com/rdk-idm-sbc-pr.


Obr. 1: Blokové schéma kitu DK-LM3S9B96

Obr. 2: Blokové schéma kitu RDK-IDM-SBC

Následující videoklip prezentuje obecný vývoj v mikrokontrolérech i přednosti obvodů Stellaris.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost:
Všechny nové kity jsou již nyní dostupné a to jak u základní sítě distributorů, tak i zásilkových společností Digi-Key a Mouser za výše uvedené ceny.

Více informací o kompletní nabídce obvodů Stellaris získáte na adrese www.ti.com/stellarispr.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Stellaris MCUs
StellarisWare Software
TI’s microcontrollers
Follow TI on TwitterGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007