. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový miniaturní WiFi modul Nano Socket iWiFi™ s integrovanou anténou

Nový miniaturní WiFi modul Nano Socket iWiFi™ s integrovanou anténou

Miniaturní WiFi modul Nano Socket iWiFi™ s integrovanou anténou vychází z dobře známého modulu Nano WiReach™. Kromě antény zde navíc přibyly i nové připojovací piny (2 x 15) pro snadné osazení.

Připojovací piny, stejně jako další vlastnosti (samozřejmě kromě WiFi části) jsou kompatibilní s Ethernet modulem Nano WiReach™.

Nano Socket iWiFi™ představuje embedded Wireless LAN bridge, který snadno připojí jakoukoli aplikaci do 802.11b/g WiFi sítě. Je osazen procesorem iChip™ CO2144 IP Communication Controller™ a osvědčeným WiFi chipsetem Marvell 88W8686.

Modul nevyžaduje žádné WiFi ovladače na straně aplikace, dokonce ani není nutný žádný procesor. Možnost připojení modulu přes několik druhů rozhraní (UART, SPI, RMII a USB) minimalizuje potřebu jakékoli změny stávající aplikace.

Nano Socket iWiFi™ (stejně jako Nano WiReach™ na obrázcích) umožňuje několik operačních módů:

LAN to WiFi Bridge - transparetní přenos LAN přes WiFi, za použití RMII k existujícímu MAC hardware. To dovoluje jakémukoli mikroprocesoru vybavenému Ethernet MAC připojit se do WiFi, a to okamžitě, bez jakéhokoli dalšího vývoje.


Obr. 1: LAN-to-WiFi Bridge

Serial to WiFi Bridge - transparentní můstek mezi sériovým UARTem a WiFi, tedy přenos UART přes WiFi, s vysokou rychlostí 3Mbps. Jinými slovy jde o přenos sériové linky přes WiFi a obecně lze signál sériové linky (Rx, Tx, CTS, RTS) přenést přes internet do celého světa.

PPP emulation – umožňuje připojit existující aplikaci (např. s GPRS modemem) používající PPP, připojit se beze změny hardware nebo software přímo do WiFi sítě.

Full Internet Controller mode – jednoduchý procesor lze snadno připojit do internetu a využít bohaté možnosti WiFi modulu jako např. E-Mail, FTP, SSL, zabudovaný web server atd. Lze použít s jakýmkoli hardware.

Stejně jako ostatní moduly od Connect One je i Nano Socket iWiFi™ vybaven 2 webservery - jeden slouží ke konfiguraci modulu a druhý je uživatelský, více o uživatelském webserveru zde, případně v podobě ověřené konstrukce v článku Konstrukce Web serveru s moduly Connect One.

Moduly Nano Socket iWiFi™ samozřejmě umožňují použít všechny druhy zabezpečení WiFi, jako je WEP, WPA, WPA2 atd. Stejně tak je lze provozovat jak v režimu Ad-Hoc, tak v režimu infrastructure, tj. s Access Pointem.


Obr. 2: Nano Socket iWiFi™ - možnosti připojení

Moduly jsou vybaveny pokročilým AT+i™ prostředím, lze je tak v případě nutnosti snadno řídit nebo konfigurovat AT příkazy.

Modul Nano Socket iWiFi™ firmy Connect One, vývojovou desku a další příslušenství či informace získáte u jejich distributora, firmy Spezial Electronic.

Odkazy & Download:
Výrobce modulů Connect One
Český distributor Spezial Electronic

Nový miniaturní WiFi modul Nano Socket iWiFi™ s integrovanou anténou
Product Brief Nano Socket iWiFi™GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (10):

Zobrazit starší 30 dnů (10)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PBTM s integrovanou anténou
Modul s BTM-112 od firmy Rayson usnadňuje jeho použití a doplňuje modul o anténu.
Skladem od 349 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007