. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Čipy pro PCI Express 3.0 jsou připraveny k testování

Čipy pro PCI Express 3.0 jsou připraveny k testování

Gennum Corporation, člen skupiny Snowbush IP oznámil ukončení vývoje čipu tvořícího kontrolér a physical-layer (PHY) pro PCI Express verze 3.0. Společnost dále podepsala smlouvu se společností PLX Technology, výrobcem bridge a switch čipů, jakožto prvním zájemcem o nové obvody.

Čipy jsou prvními zástupci obvodů nové řady, nabízející teoretickou propustnost až 8 GigaTransfers / sekundu. Skupina PIC-SIG se však domnívá, že k masovému rozšíření technologie PCI Express 3.0 nedojde dříve, než v roce 2012. Navíc v současné době je i samotná specifikace teprve ve verzi 0.7.

K podobných úspěchům jako firma Gennum se však hlásí i její hlavní konkurent, společnost Synopsys. Pohle jejích slov budou i oni schopni dodat první PHY pro PCI Express 3.0 a to již do konce tohoto roku. „Naše čipy jsou postaveny na nejnovější specifikaci 0.7 a před jejich oficiálním uvedením na trh budou dále aktualizovány“, prozradil Navraj Nandra, vedoucí analog/mixed-signal IP oddělení firmy Synopsys.


Obr. 1: Ukázkové použití obvodu GN4121 spolu s FPGA

Zástupci firmy Gennum se domnívají, že mají oproti konkurenci náskok v nižší spotřebě, jitteru, latency a menší velikosti samotného čipu. Konkrétní informace však zatím odmítají uveřejnit a čekají na dokončení testování a zahájení výroby prvních kusů finálního obvodu. Podle dostupných informací jsou však jejich jádra z roku 2007 založena na 65 nm technologii a plánuje se použití modernějšího, 40 nm TSMC výrobního procesu. Ten má zajistit větší odolnost a kvalitu rychlých datových bloků PHY.

Dále jsou dostupné informace o plné podpoře 16 diferenciálních linek PCI Express, využívajících přenosové rychlosti 2,5, 5 a 8 GT/s. Po případném doplnění o jediný blok dále umožní využití i rozdílných rychlostí na jednotlivých diferenciálních párech.

Podle PCI-SIG však ještě nějaký čas před praktickým rozšířením nové specifikace uplyne. Podle jejich mínění bude nyní rozhodující nejen poptávka, ale i hospodářský vývoj, který tak může celou specifikaci pozdržet až do roku 2012 - 2013.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Gennum Corporation
Domovská stránka Synopsys
Domovská stránka PCI-SIG

PLX Technology Selects Snowbush IP PCI Express 3.0 PHY for Next-generation Switches
Gennum's Snowbush IP Group Delivers the Industry's First PCI Expess 3.0 PHY IP on TSMC 40nm Process







GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007