. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
CoreMark – nový benchmark pro mikrokontroléry

CoreMark – nový benchmark pro mikrokontroléry

EEMBC představilo první verzi svého volně dostupného benchmarku CoreMark v1.0 určeného pro celou řadu mikrokontrolérů a architektur.

Konsorcium EEMBC (The Embedded Microprocessor Benchmark Consortium) nedávno představilo první verzi volně dostupného benchmarku - CoreMark 1.0. Přestože tradiční zaměření EEMBC je spíše na vybrané segmenty trhu mikrokontrolérů, CoreMark poskytuje jednotný standard a základní strukturu pro celou řadu obvodů. Použitelný je jak pro malé 8-bitové mikrokontroléry, tak i pro nejvýkonnější 32-bitové obvody a architektury.

Pro průmyslový standard nabízí EEMBC celý balík aplikací a specializovaných algoritmů, určených pro jednotlivé obory použití testované aplikace, jako jsou například telekomunikační a napájecí funkce či mobilní Java. Stejný důraz na objektivnost je nyní kladen i na CoreMark, který má za úkol zajistit maximální univerzálnost a zároveň přesně danou úroveň pro použití na nejrůznějších platformách. Pro zajištění objektivnosti obsahuje CoreMark hned několik běžně používaných algoritmů, využívajících manipulaci s maticemi. Použité algoritmy následně ve spojení s maticemi využívají různé matematické operace a manipulaci s daty, nejčastěji používané například při výpočtech CRC a podobně. Tyto algoritmy tak poskytují reálný pohled na výkon operací čtení/zápis, celočíselných výpočtů i řídících operací.

Shay Gal-On, vedoucí Software Engineering z EEMBC ve své tiskové zprávě uvedl: „Cílem CoreMarku bylo zajistit nový standard pro širokou škálu průmyslově používaných procesorů. Podobně jako v případě nechvalně známého Dhrystone benchmark je i náš produkt malý a snadno přenositelný na jakýkoliv systém. Avšak na rozdíl od Dhrystone není náchylný na optimalizační funkce kompilátorů a je upraven pro současný běh i vypisování reportu.

Pro podporu produktu CoreMark zřídila EEMBC speciální webovou stránku - www.coremark.org Na ní je k dispozici uživatelský blog, specializované fórum řešící otázky a problémy uživatelů a výsledky měření již otestovaných obvodů různých platforem. Otevřené zdrojové kódy je poté možné z webu stáhnout po bezplatné registraci.

Příklad již otestovaných obvodů:

Obvod CoreMark / MHz
Intel Celeron (P6) 1.0GHz 0.889
Freescale ColdFire MCF52233 60MHz 1.038
Microchip PIC32MX360F512L (MIPS32 M4K) 72MHz 1.712
NXP LPC1768 100MHz 1.753
Microchip PIC32MX360F512L (MIPS32 M4K) 30MHz 2.426
Intel Core 2 Duo E4300 1.8GHz 5.138
Intel Xeon E5405 (1) (Asus DSBV-DX) 2000 MHz 5.874

Více informací o provedených testech (především použitém kompilátoru) i samotném CoreMarku naleznete na stránkách - www.coremark.org.

Odkazy & Download:
Domovská stránka EEMBC
Domovská stránka produktu CoreMark
Tabulka výsledků CoreMarku

Benchmark procesorů (Pandatron.cz)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007