. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
LCD displeje Sharp s integrovanou pamětí
16. června 2009 | Pandatron | LCD displeje Sharp s integrovanou pamětí | Komentářů: 0  

LCD displeje Sharp s integrovanou pamětí

Společnost Sharp Corp. přišla s nápadem využití plochy poměrně velkých pixelů zastoupených v každém LCD displeji. Výsledkem je klasický 96 x 96 px displej, integrující pod každým svým pixelem 1 bit paměť typu RAM. Tím bylo dosaženo nejen významných výrobních úspor, ale i nižšího příkonu.

Jelikož každý zobrazovaný pixel displeje obsahuje svou paměť, není potřeba dále uchovávat zobrazované údaje v externí paměti či paměti mikrokontroléru. Komunikace s displejem navíc umožňuje aktualizovat pouze vybrané části zobrazované plochy a nikoliv celý obsah displeje, jako je tomu u dnes používaných produktů. To umožňuje další snížení nákladů na koncový produkt a to především v možnosti použití nižší komunikační rychlosti a tím i nižšího příkonu.

Podle uvedených informací byl u vyrobeného vzorku s úhlopříčkou 1,25 palců dosažen příkon v aktivním stavu pouze 15 uW (mikrowatt), na rozdíl od průměrných 2 mW u standardních displejů podobného formátu.

Paměťové buňky i samotný displej byl vyroben použitím patentově chráněné technologie vyvinuté společností Sharp a nazvané Continuous Grain Silicon technology. Tato technologie umožňující uzavření čipu ve skle byla představena již kolem roku 2001 a to v podobě klasického procesoru Z80 vyrobeného na skleněné destičce. Použitím této technologie bylo navíc dosaženo i odlišných optických vlastností, kdy již není potřeba používat polarizační fólie.

V důsledku velice nízké spotřeby energie je navíc možné použít pro napájení nejen displeje, ale i celé elektroniky malých solárních článků. Takto vyrobené displeje jsou tak především vhodné pro použití v mobilních, bateriově napájených aplikacích, jako jsou náramkové hodinky, měřící přístroje a další.

Pro zájemce jsou již dostupná vzorková množství těchto displejů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
LCD Technologies CatalogGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007