. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vývojový chladící kit
22. června 2009 | Pandatron | Vývojový chladící kit | Komentářů: 0  

Vývojový chladící kit

Společnost Nextreme představila demonstrační sadu chladiče s peltierovým článkem určeného pro lokální odvod tepla.

eTEC UPF40™ je prezentován jako vývojový kit, určený pro chlazení laserových diod, LED, VCSEL a optických snímačů. Kit umožňuje lokální chlazení a vytvoření teplotního rozdílu v hodnotě až 50K, přičemž jsou k dispozici údaje ze dvou čidel umístěných na obou stranách kitu, tedy na horké i chladné.


Obr. 1: Chladící kit eTEC UPF40

Samotný výrobek je složen ze čtyř částí: perfektně utěsněné suchovzdušné komory, dvou samostatných termočlánků typu K, malého pasivního chladiče a na něj navazujícího aktivního větráčku.

Jednotlivé části jsou rozkresleny na následujícím obrázku:


Obr. 2: Jednotlivé části kitu

Tato sada poskytuje velmi dobrý odvod tepla z komory (72W/cm2 při 25°C), a to především při relativně malých rozměrech chladiče.

Koncový uživatel dále k použití potřebuje nastavitelný zdroj elektrické energie, voltmetr a dvoukanálový teplotní snímač pro odečet teplotních rozdílů mezi horkými a chladnými stranami článků. Výkon v podobě rozdílu teplot je poté závislý především na proudu dodaném peltierovu článku. Maximum jak výkonu, tak i celkové účinnosti chladiče je při proudu 5A při úbytku napětí 2,6V.


Obr. 3: Závislost odvedeného tepla na odebíraném proudu

Podle slov technologického zástupce firmy Nextreme je chladič ideální především pro použití u laserových diod. Jejich zářič může být v tom případě namontován přímo na modul UPF40, který u něho zajistí dostatečný odvod tepla a to bez potřeby chlazení celého systému.

Chladič je k dispozici prostřednictvím sítě obchodních zástupců v přepočtu zhruba za 5700,- Kč.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Informace o kitu UPF40
UPF40 Cooling Evaluation Kit - Preliminary Data SheetGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007