. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Control Law Accelerator v mikrokontrolérech Piccolo
23. června 2009 - 7:46 | Pandatron | Control Law Accelerator v mikrokontrolérech Piccolo | Komentářů: 2  

Control Law Accelerator v mikrokontrolérech Piccolo

Představení nově řady mikrokontrolérů firmy Texas Instruments s integrovaným Control Law Acceleratorem.

Texas Instruments představuje novou řadu mikrokontrolérů s označením TMS320F2803x skupiny Piccolo s Control Law Acceleratorem (CLA). Unikátní akcelerátor F2803x obsahuje 32-bitovou výpočetní jednotku s plovoucí desetinou čárkou, který pracuje nezávisle na jádru C28x a umožňuje přímý přístup k perifériím i paralelní zpracování programového kódu.


Obr. 1: Blokové uspořádání obvodu řady TMS320F2803x

Hlavní přednosti F2803x Piccolo mikrokontrolérů:

 • 60 MHz C28x jádro a 60 MHz CLA poskytují vynikající výkon a komplexní řídící algoritmy v jednočipové řadě mikrokontrolérů Piccolo
 • Flexibilní periférie jsou zastoupeny například PWM výstupy s vysokým rozlišením, rychlých 12-bitovým ADC a 32-bitovým obvodem záchytným Capture zvyšujícím rychlost reakce obvodu na vnější podněty
 • 32-bitový Control Law Accelerator:
  • Přímý přístup k integrovaným perifériím pro paralelní přenos dat
  • Plně programovatelná výpočetní jednotka IEEE s plovoucí desetinou čárkou
  • Navíc pracuje zcela nezávisle na C28x jádře obvodu a nabízí tak paralelní zpracování programového kódu
 • Široký rozsah dostupných konfigurací pro flexibilní návrh aplikace: 64KB až 128KB programové flash, 64/80 pinová pouzdra a 105°C až 125°C maximální teplotní rozsah
 • Propracovaný Power Management design pro mikrokontroléry řady Piccolo dostupný na adrese www.ti.com/f2803xpower-pr usnadňuje vývoj napájecích obvodů

Mikrokontroléry řady Piccolo s označením TMS320F2803x přinášení moderní design podpořený integrovanou jednotkou Control Law Accelerator. CLA je unikátní podpůrný systém dostupný pouze na mikrokontrolérech řady F2803x Piccolo, obsahující 32-bitovou výpočetní jednotku s plovoucí desetinou čárkou. Systém navíc pracuje zcela nezávisle na jádře C28x mikrokontroléru a umožňuje přímý přístup k on-chip perifériím a paralelní zpracování kódu.


Obr. 2: Blokové schéma části CLA

Nová skupina mikrokontrolérů řady Piccolo je založena na pevně vázané architektuře s dostupným real-time řízením integrovaných periférií zjednodušujícím vývoj komplexních systémů a specializovaných aplikací. Díky dostupnému obvodu CLA je navíc dostupný mnohem větší výpočetní a operační výkon mikrokontrolérů, které tak jsou ideální pro jednočipové aplikace, jako jsou řízení LED osvětlení a motorů, měřící přístroje či bílé spotřebiče.

Následující videoklip představuje základní vlastnosti nové řady obvodů Piccolo a jejich možné použití:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Obvody řady F2803x s CLA rozšiřují sérii mikrokontrolérů Piccolo a jsou programově 100% kompatibilní napříč s celou TMS320C2000™ platformou mikrkrokontrolérů. Návrhářům jsou k dispozici ve více něž 30 konfiguracích disponujících širokým spektrem výkonových tříd, velikostí programové paměti a především dostupnými perifériemi. Snadno tak umožňují splnění různých požadavků na řadu cenově citlivých, real-time řídících aplikací. Navíc pro podporu seznámení se s novou skupinou obvodů a urychlení vývoje aplikací je k dispozici kompletní portfolio programových knihoven, snadno dostupných hardwarových nástrojů a odborné technické podpory.

Dostupnost a cena:
Mikrokontroléry řady F2802x Piccolo začínají na 2,00 USD a mikrokontroléry řady F2803x Piccolo s CLA začínají na 3,00 USD.
Obvod TMX320F28035 představuje nejvybavenějšího zástupce řady F2803x a jeho vzorky jsou dostupné již nyní a to v ceně od 6,15 USD při 100 kusech.
F28035 controlCARD a F28035 Experimenter’s Kit představují dostupné vývojové nástroje pro obvody této řady a jsou dostupné v cenách 59 USD a 89 USD za kus. Oba kity jsou postaveny na osvědčené controlCARD technologii společnost TI, nabízející modulární, odnímatelný vývojový systém pro zajištění maximální míry přizpůsobitelnosti ke konkrétní aplikaci.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Přehled mikrokontrolérů TI
Piccolo mikrokontroléry
Informace o obvodu TMS320F28035

MCU tools videos
TI digital power solutions
TI E2E MCU community
TI eStore
TInergy
Power management reference designs
Follow TI on TwitterGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007