. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
MicroOLED displeje již letos
24. června 2009 - 8:18 | Pandatron | MicroOLED displeje již letos | Komentářů: 3  

MicroOLED displeje již letos

Francouzská společnost MicroOLED, pocházející z výzkumného ústavu CEA-LETI uvedla, že již v tomto roce zahájí sériovou výrobu svých OLED mikrodisplejů založených na křemíkové bázi.

Ve společných laboratořích vybavených 200 mm křemíkovou technologií firem MicroOled a LETI před časem představily prototyp kompaktního miniaturního displeje s rozlišením full-TV a velikostí pixelů pouhých 25 µm. Displeje nabízejí i velice nízkou spotřebu nepřesahující 25 mW a především výbornou kvalitu obrazu. Podle informací je v každém mikrodispleji plánována implementace až 1,7 milionů pixelů, tedy dvakrát až čtyřikrát více než v ostatních obrazových technologiích. Informoval o tom Eric Marcellin-Dibon, spoluzakladatel společnosti MicroOLED a uvedl, že sériová výroba displejů je plánována již na poslední čtvrtletí 2009.

Typickými aplikacemi pro mikrodispleje jsou kupříkladu video brýle, hledáčky pro fotoaparáty a videokamery či aplikace z oblasti virtuální reality. Dalším zaměřením výroby společnosti MicroOLED je vývoj podobně miniaturních displejů s velmi vysokým rozlišením třídy HDTV, displejů s vysokým jasem pro lékařské aplikace a podobně.

Společnost MicroOLED vznikla v roce 2007 oddělením od výzkumného ústavu CEA-LETI a již v roce 2008 dosáhla příjmů v hodnotě 1,3 milionů EUR. Jak dále uvádí Marcellin-Dibon, v aktuálním kritickém roce 2009 je předpokládáno dosažení dvojnásobných příjmů a tedy dokonce většího nárůstu než jaký je plánován pro rok 2010.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce MicroOLED
The highest density microdisplay with the lowest power consumptionGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 01. 07. 2009 v 06:14 zaslal host
Bez titulku
no niečo podobné mam aj ja :-D http://en.wikipedia.org/wiki/MobiBLU_DAH-1500i Len to má jednu nevýhodu - oled strácajú po nejakom čase svietivost a teda ked som niekde vonku na dennom svetle nevidím tam už skoro nič - musím sa zakaždým niekde schovať ak si chcem prepnúť na radio,mp3 prehrávač,diktafon, ale ma to aj videoprehravač a prehliadač fotiek :-).Tu majú najnovší produkt : http://www.mobiblu.com/product/cube_cube5.html :-o ako pozerám tak fotky a ani video sa na tom nedá prehrávať a formát ogg tiež vynechali :,-( :-([roll] Takže ku članku , oled sú dobré a vpohodičke,pekné,malé,žerú menej energie ako klasické LCD ale majú jednu velikú nevýhodu - po čase strácajú svietivosť.Teda ešte bi som si počkal radšej na dalšiu seriu displejov- sice je to pekné a super ale po čase .....


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PRESTO - Rychlý a univerzální USB programátor
PRESTO je velmi rychlý programátor moderní koncepce. Programuje velké množství součástek - mikrokontroléry, CPLD, FPGA, sériové FLASH a EEPROM, apod.
Skladem od 2196 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007