. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
EDU 1 Set – Elektronická stavebnice na magnetickém principu

EDU 1 Set – Elektronická stavebnice na magnetickém principu

Elektronická stavebnice EDU 1 Set zajímavým a zábavným způsobem představuje svět elektroniky a vštěpuje základy elektroniky všem začínajícim amatérům.

Základem stavebnice EDU1 je magnetický princip spojování jednotlivých elektronických součástek, jak přibližuje obrázek č. 1. Každá součástka je osazena na DPS vždy v samostatném plastovém pouzdru s osazenými magnety, což představuje obrázek č. 2.


Obr. 1: Konstrukce světelného alarmu
 
Obr. 2: Elektronická součástka

Takovéto součástky se poté spojují ocelovými kuličkami, kterých je ve stavebnici celkem 27 kusů a přídavnými tyčinkami ve dvou délkách. Ty jsou ve stavebnici dostupné v 15 kusech krátké tyčky a 5 kusech dlouhé tyčky.

Stavebnice EDU1 je vybavena základními součástkami několika hodnot a typů: rezistor, kondenzátor, dioda, LED dioda, tranzistor, fotorezistor, spínač a bzučák (celkem tedy 19 součástek), jako doplněk jsou navíc dále k dispozici dvě univerzální dvoupinová pouzdra s balíčkem dalších součástek, které je možné snadno použít. Nechybí ani napájecí zdroj s vypínačem (odolný vůči zkratu) vytvořený z baterií 4x AA 1,5V + napájecích vodičů.


Obr. 3: Generátor záblesků

Líbí se Vám tato stavebnice? Nabízíme Vám ještě něco navíc. Pomocí volně dostupné online aplikace na adrese www.el-go.pl/en/schematicTools.asp si můžete vytvořit vlastní, libovolně složité schéma zapojení. Není to sice jako skutečné skládání kostek na stavebnici, ale jak ukazuje následující obrázek, reálnou stavebnici to simuluje věrně.


Obr. 4: Simulátor jednoduchých elektronických obvodů

Komu je tedy tato stavebnice určena? Naprosto všem, kdo se zajímají o elektroniku. Využití však najde především jako užitečná školní pomůcka při výuce základů elektroniky, pro pokusy s elektronickými obvody začínajícími amatéry ale i pro všechny amatéry, kteří rádi experimentují.

A nakonec....

Heslo výrobce:
Elektronika se stala částí našeho života a její znalost určuje naše místo ve společnosti.

Odkazy & Download:
Česká domovská stránka firmy SOS electronic
Slovenská domovská stránka firmy SOS electronic

EDU 1 Set – Elektronická stavebnice na magnetickém principu
OnLine Shop - EDU 1 Set
Schematic ToolsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 25. 06. 2009 v 18:08 zaslal host
Bez titulku
To je magie :-D


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PXC72 - Vývojový modul pro XC9572XL
Malý vývojový modul pro CPLD XC9572XL společnosti Xilinx. Na modulu je umístěn i regulátor, generátor hodin, tlačítko a čtyři LED.
Skladem od 398 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007