. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Rambus představil DRAM se 7,2 Gbit/s
25. června 2009 - 10:22 | Pandatron | Rambus představil DRAM se 7,2 Gbit/s   verze pro tisk

Rambus představil DRAM se 7,2 Gbit/s

Firma k tomu použila zařízení XDR DRAM vyrobené společností Elpida a paměťový řadič XIO. Ten je až 3,5krát energeticky úspornější než je řadič pro GDDR5. Celý paměťový systém tak může dle slov zástupců Rambusu nabídnout až dvakrát větší šířku pásma, než GDDR5 a to i při stejné spotřebě.

Řadič XIO předvedl bi-modální operace s podporou jak XDR DRAM, tak next-gen XDR2 DRAM pamětí. Dle společnosti bylo cílem ukázat světu energetickou úspornost architektur XDR a XDR2, které běhají na rychlostech od 3,2 do 7,2 Gbit/s, přičemž jejich možnosti dosti dobře převyšují rychlost 10 Gbit/s.

Krom toho je zde ještě novinka, že ačkoliv je další generace vysokorychlostních DRAM čipů – DDR4 sice doposud ve stádiu standardizace u komise JEDEC, jsou již na světě čipy výrazně převyšující jejich maximální možnosti. Firma Rambus totiž nedávno veřejnosti představila schopnosti jejich nových čipů, které mají podle dostupných informací spolehlivě zdvojnásobit rychlost pamětí DDR3-1600, operujících na 800MHz sběrnici. Tyto čipy mají podle výrobce posunout rychlostní hranici někde k 3,2 Gbit/s.

Demonstrace těchto čipů proběhla na Denali MemCon 2009 v San Jose – v americké Kalifornii.

Více informací na: http://www.rambus.com/us/products/xdr2/xdr2_vs_gddr5.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007