. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Celníci začínají blokovat mobilní telefony na hranicích Ruské federace

Celníci začínají blokovat mobilní telefony na hranicích Ruské federace

Mobilní telefony se začínají hromadit v ruských celních skladištích a to v důsledku změny dovozních pravidel.

Podle těchto nařízení, platících od minulého pondělí do září, je striktně dáno, že na hranicích musí být zkontrolována všechna dovážená elektronická zařízení. To v praxi znamená, že celníci musí otevřít každé příjmuté balení a zkontrolovat, že akumulátory, paměťové karty a veškeré identifikační štítky odpovídají stanoveným standardům.

Dle ruského deníku Vedomosti však k pondělnímu datu neprošel přes hranice jediný nový mobilní telefon. Zástupkyně ruské centrály firmy Nokia byla v tomto deníku citována, že v celních skladištích má jejich firma zablokováno své zboží v celkové hodnotě přesahující 30 milionů Euro. Stejně tak výrobce Samsung je další společnost, která má své výrobky ve skladech zablokovány a výrobce Sony Ericsson bude muset zaplatit dokonce i smluvní pokuty svým zákazníkům za zpožděné dodání zboží, a k tomu všemu ještě bude dle zástupce SE muset uhradit pronájem celních skladů.

Zdroj z celní správy sdělil serveru Moscowtimes.com, že záměrem této akce je hlavně zvýšit příjem z dovozních daní, aby se vykompenzovaly ztráty z poklesu objemu dováženého zboží. Mluvčí celní správy tuto informaci odmítl komentovat (...čímž ji v praxi potvrdil...), avšak jiné zdroje z této organizace říkají, že kontrolovány budou hlavně dovozní ceny.

Odkazy & Download:
Vedomosti
Moscowtimes.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007