. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Výrobci mobilů se dohodli na společné nabíječce

Výrobci mobilů se dohodli na společné nabíječce

Evropská komise (EK) informovala o souhlasu všech deseti největších výrobců mobilních telefonů s přechodem na jednotný typ nabíječky.

Podle Evropské komise je nejvyšší čas na standardizaci nabíječek mobilních telefonů, o kterou již delší dobu na evropském trhu usiluje. Podle aktuálních informací došlo nyní k potvrzení souhlasu ze stran všech deseti největších světových výrobců mobilních telefonů. V praxi to znamená, že ke spotřebitelům by se nové mobilní telefony, umožňující připojení nabíječky prostřednictvím micro-USB konektoru měly dostat již během roku 2010.

V současné době v EU existuje velké množství různých nabíječek, určených vždy pro konkrétní, často jediný typ mobilního telefonu. Podle EK tak prakticky každá domácnost vlastní hned celou sbírku často nyní již zbytečných nabíječek, což v současnosti představuje několik tisíc tun odpadu ročně.

Podle eurokomisaře Güntera Verheugena již toto memorandum podepsaly společnosti jako je Nokia, Sony Ericsson, Samsung, Motorola a další výrobci, pokrývající společně více než 90% mobilních telefonů dodávaných na evropský trh. Podle jeho slov by navíc zákazníci neměli přijít o možnost používání současné nabíječky s novým typem mobilního telefonu. Prostřednictvím adaptérů by tedy měla být prodloužena kompatibilita současných nabíječek i na nové typy telefonů, což by mělo výrazně ulehčit životnímu prostředí, v současné době zatěžovaného tisíci tun elektronického odpadu.

Samotní zákazníci by z této změny měly také těžit a to především nižší cenou samotných mobilních telefonů, které již budou dodávány bez nabíjecích adaptérů.

Více informací na: http://ec.europa.eu/index_cs.htmGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007