. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Multi-core SoC pro obvody UltraSPARC
2. července 2009 - 7:42 | Pandatron | Multi-core SoC pro obvody UltraSPARC | Komentářů: 0  

Multi-core SoC pro obvody UltraSPARC

O připravované výkonné SoC platformě, určené pro vícejádrové UltraSPARC CMT procesory.

Společnosti Xilinx a BEEcube informovali o společně chystané vysoce výkonné SoC vývojové platformě, určené pro vícejádrové UltraSPARC CMT (Chip Multi-Threaded) procesory. Připravovaná platforma má přitom výrazně snížit čas potřebný k vývoji systému, nyní používajícího architekturu procesorů SPARC. Společnosti byl tento vývojový systém poprvé představen minulý týden a to při příležitosti otevírání Advanced Research & Teaching Facility for Embedded System Design v Pekingu.

Tato instituce je společným programem Pekingské technologické univerzity, čínského ministerstva školství a univerzitního programu společnosti Xilinx. Připravovaný vývojový systém využívá výhod emulátoru BEE3 a hradlového pole (FPGA) řady Virtex-5 firmy Xilinx. Platforma návrhářům a hardwarovým inženýrům umožňuje rychle experimentovat s vícejádrovými a vícevláknovými FPGA implementacemi UltraSPARC CMT procesorů, v praxi nasazenými například do prostředí vědy, výzkumu, průmyslu, lékařství, letectví, obrany, či síťových aplikací. Bezesporu však připravovaný systém nalezne uplatnění i při optimalizaci stávajících systémů na bázi architektury SPARC CMT a to v oblasti ceny, výkonu a v neposlední řadě také spotřeby.

V praxi je jediný modul BEE3 je schopen emulovat buď 4-jádrové 16-vláknové nebo dva 2-jádrové 8-vláknové UltraSPARC T1 procesory, běžící na binárně kompatibilním OpenSolarisu(TM) nebo Ubuntu Linuxu. Každý BEE3 je designován za použití nejnovějších hradlových polí Virtex-5. Dosavadní uživatelé Virtex-5 OpenSPARC single-FPGA Evaluation Platform mají možnost přejít na BEE3 quad-FPGA scalable computing platform. Ve zkratce to tedy znamená, že tato nová vývojová platforma od firmy BEEcube nabízí HW inženýrům šestinásobek logické FPGA kapacity, dále pak až 64-násobně více kapacity DRAM, implementovanou podporu PCI-e ×8 a 10Gbit Ethernet rozhraní.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Xilinx
Domovská stránka firmy BEEcube

Xilinx & BEEcube to Unveil Next-Generation FPGA-based Multi-core SoC Development Platform for Sun OpenSPARCGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007