. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Tištěné baterie mají budoucnost
3. července 2009 - 10:07 | Pandatron | Tištěné baterie mají budoucnost | Komentářů: 3  

Tištěné baterie mají budoucnost

Baterie vyráběné klasickým sítotiskem by v budoucnu umožnili integraci například do platebních karet a jiných velice tenkých předmětů.

Výzkumný tým z Fraunhoferovy skupiny elektronických nanosystémů (ENAS) vyvinul baterie vyrobené sítotiskem. Baterie by mohly zvýšit užitnou vlastnost a nabízené funkce například platebních karet a dalších velice tenkých předmětů.

Na výrobu baterií jsou použity zcela konvenční materiály, tedy zinek pro anodu a mangan pro katodu. Jejich spojení vytváří standardní napětí v hodnotě 1,5V a možnost sériového spojení více článků pro dosažení vyššího napětí, jak ve své zprávě uvedl Reinhard Baumann z ENAS se sídlem ve městě Chemnitz (Německo).

Samotné baterie jsou vyráběny klasickým sítotiskem, používaným například pro tisk obrázků na hrnečky a trička. Tím je dosaženo velice malé tloušťky (menší než jeden milimetr) a hmotnosti nižší než jeden gram. To baterie přímo upřednostňuje pro integraci do řady velice tenkých předmětů, jako jsou již zmíněné platební a přístupové karty, pohlednice a další. Nicméně podle slov R. Baumanna existují zatím nevyřešené problémy s životností, kterou podstatnou měrou zkracují především použité velice tenké elektrody.

Přesto však zástupci ENAS věří, že se jim uvedené problémy podaří v dohledné době alespoň z části omezit a že již do konce tohoto roku bude možné zahájit sériovou výrovu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka ENAS
Fraunhofer ENAS presents a printed battery at the nano tech exhibition in TokyoGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Bluetooth modul BTM-112
BTM-112 je snadno dostupný Bluetooth modul výrobce Rayson.
Skladem od 208 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007