. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Altera zdokonaluje zabezpečení v řadě FPGA Cyclone-III

Altera zdokonaluje zabezpečení v řadě FPGA Cyclone-III

Společnost Altera Corp. oznámila rozšíření produktové řady FPGA nesoucí označení Cyclone-III. Tyto obvody budou obsahovat inovované prvky zabezpečení, vyráběny budou 60nm technologií firmou TSMC a nabídnout by měly pouhých 0,25W statické spotřeby pro 200 000 logických prvků.

Původní zástupci Cyclone-III byli zhotoveny na 65nm procesu, což se však brzy ukázalo jako ne příliš vhodné řešení a u nových obvodů již tato pole prošla zmenšením. Tento krok výrobci umožňuje například zlepšit spotřebu, zvětšit počet logických prvků, zvýšit frekvenci nad 200MHz hranici, ale rozhodně ne všechno najednou.

Nově integrované bezpečnostní funkce umožňují nulovat všechna pole softwarovou cestou, dále obsahují ochranu proti přehlcení kanálu, ochranu JTAG portu, 32-bitovou cyklickou redundantní kontrolu (CRC) interního uspořádání či interní PLL, takže promeškané takty mohou být využity k nulování zařízení. Navíc je k dispozici i 256-bitový AES klíč pro použití v šifrovaných aplikacích.

Cyclone III řady LS poskytuje také fyzickou designovou separaci, což umožňuje fyzicky odděleným zařízením sloučení se do jednoho jediného. Pole však neumožňuje ani částečnou rekonfiguraci.

Cyclone-III LS je nabízen především pro použití ve vojenských a průmyslových aplikacích jako je například kryptografický subsystém či softwarově řízené transceivery.

Programovací software Quartus II byl již rozšířen o podporu těchto polí.

Více informací na: http://www.altera.com/products/devices/cyclone3/cy3-index.jspGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007