. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Antipojistka Murata
20. července 2009 - 9:04 | Pandatron | Antipojistka Murata | Komentářů: 0  

Antipojistka Murata

Murata Manufacturing Co. představila tzv. antipojistku, určenou pro kontrolu přerušených LED.

Antipojistka je určena pro nápravu tzv. otevřených defektů (defektů způsobených přerušením sériového obvodu) sériově zapojených LED, kde v případě závady dokáže přemostit poškozené místo a i nadále zajistit požadovaný úbytek napětí. Dojde-li tedy například k poruše (přetavení) jedné z deseti LED zapojených v sérii, nezhasne jich všech 10, ale pouze ta poruchová, která bude ihned automaticky přemostěna. Tato technologie je vhodná především do výkonných a rozlehlých venkovních aplikací, ve kterých nabízí možnost výrazně snížit náklady na opravu jinak poškozené celé série LED.

Ve srovnání s jinými konvenčními řešeními pro kontrolu podobných otevřených defektů umožňuje tento prvek mnohem jednodušší a ekonomičtější design výsledného obvodu. Díky funkci zachování požadovaného úbytku napětí navíc snižuje nevyváženost barev a riziko změny napětí na zdroji, často pozorované u Zenerových diod, což přispívá nejen k vyšší energetické úspornosti, ale i zachování životnosti zbylých prvků světelného řetězce.


Obr. 1: Principiální schéma zapojení

Samotná velikost představené antipojistky je 1,0 x 0,5 x 0,5 mm, avšak dále budou k dispozici i velikosti 0,6 x 0,3 mm a 0,4 x 0,2 mm.

Kombinovaný, sériově-paralelní obvod, jenž je v současnosti hojně využíván sice vyřeší hlavní problémy přerušení jedné LED, avšak za cenu nežádoucího zbarvení vyzařovaného světla z důvodu odlišného proudu. V případě, že defekt nastane v obvodu se Zenerovou diodou, poklesne proud tekoucí ze zdroje, což má za následek změnu intenzity svitu všech ostatních LED.

Nové řešení antipojistek paralelně zapojených k sériově uspořádaným LED umí vyřešit veškeré tyto problémy a poskytuje tak prakticky ideální ochranu před otevřenými defekty.

Dostupnost a cena:
Antipojistky firmy Murata jsou nyní dostupné ve vzorkových množstvích, přičemž do konce roku 2009 je předpokládáno vyrobení více než jednoho milionu těchto prvků. Prodejní cena byla předběžně stanovena na 40 japonských Jenů (tedy zhruba 8 Kč) za jednotku.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Development of Anti-fuse Element for Controlling Open Defects in LEDsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ110SR - RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s konektory RJ45 i D-Sub
Skladem od 730 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007