. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Konfigurovatelná nabíječka Li+ článků
23. července 2009 - 7:49 | Pandatron | Konfigurovatelná nabíječka Li+ článků | Komentářů: 0  

Konfigurovatelná nabíječka Li+ článků

Představení obvodů SMB136 a SMB137B určených pro velice efektivní nabíjení Li+ článků, používaných v mobilních zařízení.

Firma SUMMIT Microelectronics, výrobce konfigurovatelných integrovaných obvodů pro napájecí zdroje a „zelenou technologii“, představila obvody SMB136 a SMB137B. Obvody jsou určeny pro konstrukci miniaturních nabíječek baterií řady Li+ (tedy lithium-ion / lithium-polymer), napájených z USB portu či síťového adaptéru. Jejich zásadní předností je využití technologie TurboCharge™ a CurrentPath.


Obr. 1: Blokové schéma zapojení obvodu SMB137B

Základní vlastnosti obvodů SMB136 a SMB137B:

 • Automatické omezení proudu pro USB/AC/DC zdroj
 • Volitelná automatická detekce zdroje napájení podle nejnovější USB charging specification 1.0
 • USB nebo AC/DC (pouze u SMB137B ) nabíjecí zdroj s programovatelným proudovým omezením
 • Až 750mA nabíjecí proud z 500mA USB portu, nebo 1500mA ze síťového adaptéru při využití TurboCharge™ Mode
 • USB On-the-Go (OTG) podpora (až do 500mA při +5V)
 • Ochrana před zpětným proudem a vybitím baterie
 • Integrovaný step-down regulátor s vysokou účinností pracující na frekvenci 3MHz
 • 4,35 až 6,0V rozsah vstupního napětí
 • Tolerance vstupního napětí až do +18V
 • Velice přesný napěťový regulátor s maximální odchylkou 1%
 • Digitálně konfigurovatelný prostřednictvím sériové I2C sběrnice
 • Dostupný v miniaturním (3,0 x 2,5 mm) pouzdře CSP-30

Obvody SMB136 a SMB137B představují zbrusu nové zástupce již třetí generace konfigurovatelných nabíjecích obvodů výrobce SUMMIT Microelectronics. Oba představitelé jsou koncipovány na 3MHz spínané step-down technologii s minimálními nároky na okolní součástky, což umožňuje konstrukci maximálně kompaktních řešení, navíc s velice vysokou účinností.

Nabízená velmi vysoká účinnost umožňuje využití rychlonabíjecího procesu a to při velice malém vyzařování ztrátového tepla. Tím je nejen zvýšen komfort a spolehlivost samotného obvodu, ale jsou také splněny podmínky pro „zelená“ zařízení - www.summitmicro.com/MobileGreen. Patentovaná technologie Turbocharge™ umožňuje díky integrovanému step-down konvertoru dosáhnout vysokých nabíjecích proudů a i v případě energeticky omezených zdrojů. Příkladem tak může být 500mA USB port, ze kterého je po konverzi na napětí potřebné pro nabíjení baterie získán nabíjecí proud v hodnotě až 750mA.


Obr. 2: Blokové schéma zapojení obvodu SMB136

Další předností obvodů SMB136 a SMB137B je integrovaná funkce CurrentPath, umožňující kontrolu vstupní i výstupní proudové cesty. V obvodu SMB136 je k dispozici pouze jediný vstup pro připojení napájení (USBIN), umožňující využití USB (100/500mA) nebo AC/DC adaptéru (700-1400mA). Naproti tomu obvod SMB137B obsahuje dva zcela samostatné vstupy, určené pro připojení USB i AC/DC adaptéru.
Výstup určený pro napájení samotného zařízení je u obou obvodů veden shodně, nezávisle na dostupném zdroji. To obvodu umožňuje nabídnout zapnutí zařízení i v případě odpojené, nebo zcela vybité baterie.
Funkce CurrentPath navíc díky odděleným napájecím cestám umožňuje měření aktuálního proudu tekoucího z jednotlivých nabíjecích zdrojů i z/do Li+ baterie. Tyto informace jsou pro řadu aplikací velice důležité a ne každý konkurenční nabíjecí obvod je poskytuje.

Obvody SMB136 a SMB137B jsou ideální pro použití v přenosných zařízeních, jako jsou mobilní telefony, smartphony, multimediální a MP3 přehrávače, přenosné navigační přístroje (GPS), herní konzoly a digitální fotoaparáty či videokamery. Přednostně jsou poté určeny pro velice kompaktní zařízení a přístroje, které vyžadují zapnutí i v případě chybějící či odpojené baterie.

Dostupnost a cena:
Obvody SMB136 a SMB137B jsou dostupné v kompaktním, 30-pinovém CSP pouzdře s vnějšími rozměry 3,0 x 2,5 mm. SMB136 je k dispozici v ceně 1,27 USD a SMB137B v ceně 1,36 USD při odběru 10 000 kusů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Informace o SMB136
Informace o SMB137B
Summit Introduces Tiny, Programmable USB/AC Switch-mode Battery Chargers with Integrated CurrentPath™ ManagerGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007