. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Hybridní vůz s bateriemi Li-Ion
29. července 2009 - 14:57 | Pandatron | Hybridní vůz s bateriemi Li-Ion   verze pro tisk

Hybridní vůz s bateriemi Li-Ion

Mezinárodní gigant Volvo Car Corporation si pro pohon svých dvou demonstračních vozů V70 zvolil Li-Ion baterie typu EnerDel od firmy Ener1 Inc.

S těmito vozy jsou dále po Evropě plánovány exhibiční cesty s velkým informačním turné, což je část projektu, který vyvrcholí roku 2012 spuštěním komerčního prodeje těchto hybridních vozů.

Volvo V70 dokáže na jedno nabití z běžné elektrické zásuvky ujet až 50 km, což je výrazně více, než je dnes běžná potřeba pro jedince dojíždějící denně do práce. Pro případ delších jízd je navíc automobil dále osazen úsporným dieselovým motorem. V tiskové zprávě dále Volvo tvrdí, že podporuje životní prostředí, protože jejich motory mohou bez jakýchkoliv problémů běžet i na biopaliva.

Malá série těchto vozů bude sloužit především ke sběru informací, jako jsou například zvyky řidičů, potřeba nabíjení, výkonnostní nároky, atp. Zástupci Volva budou testovat nejrůznější koncepty pro domácí rychlonabíjení, stejně jako přijdou na řadu i veřejná dobíjecí místa, kde uživatelé místo plné nádrže zaplatí plný akumulátor.

Srovnání reakce na mechanické poškození klasické (vlevo) a EnerDel baterie (vpravo):

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.
Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Více informací na: http://phx.corporate-ir.net/phoenix.zhtml?c=215152&p=irol-newsArticle&ID=1306798GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007