. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Snadná montáž optických vlnovodů od společnosti Siemens

Snadná montáž optických vlnovodů od společnosti Siemens

Siemens vyvinul novou sadu FastConnect FOC (Fiber Optic Cable) pro rychlé sestavování optických kabelů se skleněnými vlákny, kterou lze použít při budování kancelářských i průmyslových sítí. Technologie je vhodná pro sítě typu průmyslový Ehernet/Profinet, ale i Profibus. Montážní sada obsahuje nářadí, konektory a spojky pro montáž kabelu v místě instalace. Díky optickému kabelu speciální konstrukce lze realizovat spojení na vzdálenost až 3 km. Tento optický kabel je možné snadno a spolehlivě připravit až na místě instalace, není tedy nutné řešit problémy často vznikající při instalaci předem objednaného kabelu fixní délky.

Světlovodné kabely se skleněnými vlákny bylo dosud možné spojovat v místě provozu pouze lepením nebo svářením, přičemž použitelnost obou těchto metod je omezená. Na rozdíl od světlovodných kabelů s plastovými vlákny – snadno sestavitelných a použitelných k překlenutí vzdáleností do 100 m – dříve neexistovala vyhovující metoda montáže kabelů se skleněnými vlákny s dosahem několika kilometrů.

Společnost Siemens reagovala na poptávku v této oblasti vývojem nové sady FastConnect FOC, která se skládá ze speciálního nářadí, spojek pro montáž v místě instalace, konektorů typů SC (Subscriber Connector) a BFOC (Bayonet Fiber-Optic Connector) a nového optického kabelu s označením FastConnect FOC. Nový kabel se vyznačuje tím, že je v něm použito vlákno s centrálním světlovodným jádrem o průměru 62,5 µm, které je obaleno speciálními vrstvami stabilizujícími jádro. Díky sadě FastConnect FOC mohou nyní světlovodné kabely se skleněnými vlákny správné délky a se správnými konektory sestavovat i pracovníci bez zvláštní kvalifikace, a to přímo v provozu.

Toto řešení má velký význam pro praxi, neboť umožňuje připravit kabely se skleněnými vlákny přesně podle konkrétních podmínek na daném místě v provozu. Problémy s objednávkou fixních délek optických kabelů či s obtížnou montáží jejich konektorů jsou díky tomu minulostí. Součástí sady FastConnect FOC je vedle nástrojů na odstranění vrstev izolace kabelu také mikroskop. Uživatel tak může zkontrolovat kvalitu provedených spojů (např. zjišťovat případné nepravidelnosti zakončení vlákna).

Více informací na: http://www.siemens.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Čtvrtek, 29. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007