. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Proudová sonda
Pandatron | Proudová sonda | Komentářů: 0  
Proudová sonda

Proudová sonda

Proudová sonda se používá k nalezení zkratu na DPS, kde je například na jeden výstup logického členu zapojeno několik dalších vstupů a i přesto, že by na něm měla být například logická 1 je tem stále log. 0. Aby se nemusely řezat spoje a tím zjišťovat, kde je zkrat, přivede se na výstup IO střídavé napětí o velikosti 1V a frekvenci například 50Hz které připojíme proti zemi. Tak malé napětí ve většině případů neublíží připojeným součástkám. Proudovou sondou se pak sleduje cesta kterou proud teče až k místu kde se signál dostává na záporný pól zdroje (nebo k něčemu jinému).

Proudová sonda se dá sestavit z obyčejné magnetofonové hlavy a předzesilovače, například od dynamického mikrofonu. Na výstup se zapojí miniaturní reproduktorek nebo sluchátko a celé se to vtěsná do krabičky ve tvaru pera, do které se dají i baterie. Ze sondy se nevyvádějí žádné drátky a je tak možné ji nosit stále sebou.

Profesionální proudové sondy mají ještě filtr, který propouští jen požadovanou frekvenci. Také je možné se setkat s klešťovou proudovou sondou vhodnou k nalezení zkratu ve spleti drátků.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
MRF24J40MA
MRF24J40MA je certifikovaný 2,4 GHz IEEE 802.15.4 bezdrátový modul transceiveru.
od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007