. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová řada mikrokontrolérů pro inteligentní měřící systémy

Nová řada mikrokontrolérů pro inteligentní měřící systémy

Mikrokontrolér řady MSP430F471xx s mimořádně nízkou spotřebou nabízejí vysokou přesnost, souběžné vzorkování i ochranu proti narušení pro aplikace třífázového e-měření.

Ve snaze vyhovět rostoucím požadavkům na energii, přecházejí rozvodné sítě při monitorování spotřeby elektrické energie na řešení s vysoce přesným a robustním vícefázovým měřením, tzv. e-metering (česky e-měření). Pro podporu vývoje a výroby aplikací určených pro třífázové měření, představila nyní společnost Texas Instruments Incorporated (TI) svou novou řadu mikrokontrolérů (MCU) s označením MSP430F471xx, vynikajících svou mimořádně nízkou spotřebou.

Využití řešení měření elektrické energie systémem integrovaným přímo na čipu F471xx dosahuje špičkových výsledků v přesnosti a nabízí souběžné vzorkování napětí a proudu s detekcí narušení pro účinné a spolehlivé měření energie. Více informací naleznete na webových stránkách www.ti.com/F471xx-prhome či v dříve publikovaných článcích.

Hlavní charakteristiky a výhody MCU MSP430F471xx pro třífázové e-měření:

  • Řešení s integrovaným MCU se samostatnými 16bitovými převodníky sigma delta pro aplikace třífázového e měření
  • Přesné měření energie s přesností lepší než 0,1 procenta
  • Velmi vhodné pro monitorování napájecích vedení se souběžným vzorkováním všech kanálů
  • Mimořádně nízká spotřeba i při používání LCD, hodin reálního času a ostatních periferií pomáhá uchovat data při použití záložní baterie, dojde-li k výpadku napájecí sítě
  • Podpora zjišťování narušení a přesného měření, například teploty a vlhkosti, spolu se 7. sigma delta převodníkem pro měření proudových a napěťových signálů
  • Volitelná dostupná velikost paměti až 120 kB Flash a 8 kB RAM
  • Usnadnění vývoje pomocí vzorových kódů, vývojových modulů a aplikační poznámky, podrodně popisující rychlejší kalibraci pro počáteční návrh

Široké portfolio TI pomáhá nalézt chytrá řešení pro rozvodné sítě
Komplexní portfolio pro měření v sítích firmy TI zahrnuje prvky zaměřené na měření elektřiny, vody, plynu a rovněž na přenos dat po elektrorozvodných sítích (power line communications (PLC)) či na rozhraní pro bezdrátový přenos (RF) pro pokročilou infrastrukturu měření (advanced meter infrastructure (AMI)), které zákazníkům umožňuje navrhovat chytrá řešení pro rozvodné sítě. TI tak nabízí nejkompletnější soubor řešení pro moderní chytrá měření, od vysoce optimalizovaných, na aplikaci zaměřených, vestavěných procesorů RF s nízkou spotřebou, řízení spotřeby a RFID až po podporu specificky zaměřeného programového vybavení pro ZigBee, 6LoWPAN, WMBUS, OFDM a SFSK modulace.


Obr. 1: Příklad aplikace inteligentních měřících systémů

Dostupnost a cena:
Ceny mikrokontrolérů řady F471xx se pohybují v rozmezí 5,75 až 7,95 USD při množství 1 000 kusů, přičemž mikrokontroléry jsou již nyní dostupné spolu s cílovou sestavou MSP-TS430PZ100A za 75 USD. Kromě toho jsou tyto prvky plně kompatibilní s nástrojem pro emulaci pamětí flash MSP-FET430U100A, dostupným za 149 USD a s EVM pro e-měření (dostupné prostřednictvím podpory místních prodejců).

Více o mikrokontrolérech MSP430F471xx firmy TI najdete na následujících stránkách:

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Produktová složka F471xx
Měření MSP430
Mikrostránka TI pro měření
TI MSP430
Stránka nástrojů MSP430
Mikrokontroléry TI
Videa o nástrojích pro mikrokontroléry
Komunita TI E2E MCU
eObchod TI
TI blog pro energetiku
Sledujte informace TI na bezplatné službě Twitter
Přihlašte se k odběru buletinů TI pro mikrokontroléry a pro další informaceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa GPS 2J431 - SMA
Aktivní GPS anténa 2J431 s SMA konektorem
Skladem od 223 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007