. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
První průmyslový izolovaný CAN přijímač / vysílač

První průmyslový izolovaný CAN přijímač / vysílač

Izolovaný přijímač / vysílač umožňuje v průmyslových aplikacích snížení počtu potřebných součástek minimálně o polovinu.

Společnost Texas Instruments Incorporated představila první izolovaný přijímač / vysílač pro sběrnici CAN (controller-area network - sériová datová sběrnice původně vyvinutá pro použití v automobilech)). Obvod s označením ISO1050 kombinuje vlastnosti moderní CAN sběrnice a izolační technologie TI pro snížení počtu potřebných součástek minimálně o polovinu a zjednodušuje návrh plošného spoje pro průmyslovou automatizaci, regulaci motorů a lékařské přístroje. Doba smyčky je zkrácena o 34 procent, což dává návrhářům možnost použít delší síťové kabely, než při použití běžných CAN izolovaných řešeních.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu ISO1050

Na úrovni systému obvod ISO1050 snižuje spotřebu energie o 38 procent v porovnání s klasickým řešením pomocí oddělovacích optických vazebních členů. U vysokonapěťových aplikací, kde jsou velice důležité rozměry, snižuje pouzdro o šířce 6,1 mm plochu na plošném spoji o více než 30 procent. Kromě toho mimořádně nízké elektromagnetické vyzařování (EME) je vhodné i pro citlivé analogové aplikace, jako jsou například průmyslové snímače.


Obr. 2: Záznam produkovaného spektra do 10 MHz
 
Obr. 3: Záznam produkovaného spektra do 50 MHz

“Zákazníci stojí před výzvou navrhovat složitější průmyslové systémy s menšími rozměry,” říká Art George, senior viceprezident organizační jednotky TI High-Performance Analog. “Obvod ISO1050 představuje jednočipové CAN izolované řešení, které usnadňuje návrh systému a inženýrům umožňuje snížit počet součástek a zkrátit dobu uvedení výrobku na trh.”

Další charakteristiky a výhody obvodu ISO1050:

  • Kapacitní technologie výroby oddělovacích prvků TI poskytuje galvanické oddělení až do 4 000 V a dobu životnosti více než 25 let.
  • Splňuje požadavky normy ISO 11898.
  • Splňuje požadavky na časování pro sběrnice DeviceNet a CAN.
  • Široký teplotní rozsah -55°C až +105°C vyhovuje požadavkům celé škály průmyslových aplikací.
  • Zákazník může urychlit dobu uvedení výrobku na trh pomocí kompatibilních prvků TI, včetně oddělovacích převodníků napětí (DCR010505) a mikrokontrolérů řad Piccolo™, Delfino™ a Stellaris®.

Více již o samotných obvodech poví Tim Lafferty, Product Marketing Engineer z Texas Instruments:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Dostupnost a cena:
Obvod ISO1050 je dostupný již nyní a to v provedení DUB s osmi piny. Dále bude dostupný i v pouzdře SOIC s 16 piny a to koncem 4Q/09. Doporučená maloobchodní cena je 1,55 USD při množství 1 000 kusů. Více informací o tomto obvodu naleznete na webové stránce www.ti.com/iso1050-pr.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Informace o obvodu ISO1050
Portfolio rozhraní TI a průvodce výběrem
Položit otázky a podělit se o znalosti můžete v online komunitě E2EGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
ID-12 - čtečka RFID
Modul čtečky bezkontaktní identifikace - RFID tagů s integrovanou anténou a dosahem 12 cm.
Skladem od 670 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007