. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Simatic S7-1200 Micro-PLC - nový programovatelný automat

Dokonalá souhra nového PLC společnosti Siemens s ovládacími panely a programovacím prostředím

Nový programovatelný automat Simatic S7-1200 Micro-PLC (Programmable Logic Controller) z produkce společnosti Siemens se vyznačuje univerzální a pružnou strukturou, velkou výkonností a mimořádně kompaktním provedením. V novém programovacím prostředí Simatic Step 7 Basic lze konfigurovat jak automat samotný, tak i ovládací panely řady Simatic HMI Basic (Human Machine Interface). Díky tomu je zajištěno velmi snadné a rychlé programování, zapojování do sítí a uvedení řídicího systému do provozu.

Nový programovatelný automat, ovládací panely řady HMI Basic a nové programovací prostředí tvoří dohromady integrovaný nástroj, který dokonale odpovídá požadavkům na rozměry a výkonnost řídicích stanic při řešení současných automatizačních úloh v kategorii tzv. mikroautomatizace.

Mikrosystém Simatic S7-1200 je nové modulární PLC určené k řešení menších automatizačních úloh, které splňuje požadavky na malé rozměry a nízkou cenu zařízení. Při vývoji přístroje i softwaru byl kladen zvláštní důraz na bezproblémovou integraci a co nejdokonalejší vzájemnou součinnost automatu, systému operátorského rozhraní i programového vybavení.

Konstrukčně je nové PLC provedeno tak, aby bylo provozně snadno přizpůsobivé a rozšířitelné. Lze ho tak velmi dobře přizpůsobit požadavkům nejrůznějších automatizačních úloh. Centrální modul je možné rozšiřovat přidáváním modulů I/O a komunikačních modulů. Novinkou jsou tzv. signálové desky (signal boards), které se jednoduše zepředu nasadí na procesorovou jednotku (CPU) a poskytují buď rozhraní pro dva signály typu DI/DO (digital input/digital output) nebo jeden analogový výstup. Při úlohách s několika málo signály umožňuje toto uspořádání vytvořit skutečně velmi kompaktní řídicí systém. Za účelem komunikace lze nový mikrosystém rozšířit třemi komunikačními moduly RS-232 nebo RS-485.

Pro snadné zapojování do sítí a bezproblémovou komunikaci mezi programovacím prostředím, programovatelnými automaty a ovládacími panely (např. při programování nebo vzájemné komunikaci mezi procesorovými jednotkami) má Simatic S7-1200 vestavěné rozhraní Profinet. Přes toto rozhraní jsou připojeny také ovládací panely řady Simatic HMI Basic. Pro spojení několika automatů nebo ovládacích panelů do sítě je k dispozici rozšiřovací modul CSM 1277, což je jednoduchý neřízený přepínač pro síť Ethernet/Profinet se čtyřmi porty.

Realizaci náročných úloh při řízení technologických zařízení usnadňují funkce čítání, měření, zpětnovazební regulace a řízení polohy a pohybu, jež jsou v automatu vestavěné jako standardní součást jeho základního vybavení. Kromě toho má nový mikroautomat (v porovnání s předchozím modelem Simatic S7-200) také výkonnější procesor a větší kapacitu paměti dělitelnou podle potřeby na část pro program a část pro data.

Nový vývojový nástroj Simatic Step 7 Basic představuje integrované softwarové prostředí pro tvorbu uživatelských programů pro PLC a panely řady Simatic HMI Basic. Verze Simatic Step 7 Basic V10.5 s integrovaným softwarem WinCC Basic podporuje uživatele nabídkou aplikačně orientovaných a intuitivně ovladatelných editorů. Tyto editory nabízejí vysoký uživatelský komfort a umožňují rychlejší a přehlednější tvorbu programu.

Možnosti, které nabízí velmi dobře sladěná kombinace PLC a programovacího prostředí, lze dokonale využít při rozšiřování o ovládací panely řady HMI Basic s krytím IP65 a vestavěným rozhraním Profinet. Panely této řady jsou osazeny grafickým displejem o velikostech v rozmezí 4\" až 15\" a uživatelům nabízejí dotykové ovládání a dotykové funkční klávesy. Pokud jde o funkce tvorby zpráv, resp. grafických zobrazení průběhů veličin a správy receptur, jsou funkční schopnosti všech panelů řady HMI Basic shodné.

Simatic S7-1200 je víceúčelová řídicí jednotka vhodná jak k efektivní automatizaci menších strojů a dopravníkových systémů, tak i jako distribuovaná komponenta s funkcí regulátoru v rozlehlejších automatizačních systémech.

Více informací na: http://www.siemens.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007