. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nové mikrokontroléry MSP430 s USB a velice nízkou spotřebou

Nové mikrokontroléry MSP430 s USB a velice nízkou spotřebou

Široké portfolio mikrokontrolérů řady MSP430 s rozhraním USB nabízí nejnižší spotřebu, nejlepší integraci analogové části ve své třídě a podpůrné obvody se snadným použitím.

S rostoucím počtem aplikací využívajících ke své konektivitě rozhraní typu USB, hledají návrháři chytrá řešení s integrovaným zpracováním dat, která přinesou jedinečné výhody pro jejich aplikace. Výhody typu delší doba provozu na baterie, přenosnost a univerzálnost jsou tak nezanedbatelnými přednostmi v neustálém konkurenčním boji. V rámci nabídky snadné a pokročilé konektivity, představuje společnost Texas Instruments novou řadu mikrokontrolérů (MCU) MSP430F55xx s integrovaným full-speed rozhraním USB (12 Mbps).


Obr. 1: Blokový diagram obvodu řady F55xx

Hlavní charakteristiky a výhody MSP430F55xx:

  • Pět pracovních režimů zahrnuje nejnižší spotřebu v oboru v aktivním režimu při 200 µA/MHz a v klidovém režimu při 2,5 µA. Přechod z klidového do aktivního režimu přitom trvá méně než 5 mikrosekund, což má za následek delší dobu provozu na baterie.
  • Široký rozsah dostupných kapacit programových pamětí flash sahající od 8 do 128 KB nabízí snadnou migraci mezi jednotlivými obvody.
  • Integrované analogové obvody s vysokým výkonem, včetně volby mezi 10-bitovým a 12-bitovým analogově digitálním převodníkem, s vlastní spotřebou při provozu menší než 200 µA a submikroampérový komparátor navržený pro použití v široké řadě aplikací.
  • Integrované inteligentní periferie včetně hardwarové násobičky, čtyř 16bitových časovačů a až čtyř rozhraní pro sériovou komunikaci včetně UART, SPI a I2C.
  • Různé volby dostupných pouzder s malými rozměry, včetně pouzder se 48 vývody (QFP, QFN), 64 vývody (QFN) a 80 vývody (QFP, BGA).
  • Plně integrovaný regulátor LDO napájený přímo z 5 V sběrnice šetří náklady a plochu desky s plošnými spoji.
  • Široké portfolio USB s více jak 35 možnostmi volby zařízení nabízí pokročilé periferie a analogové části, rozšířené volby pamětí a pouzder a řadu variant s nízkou cenou, a to již od ceny pod 1 USD.

Nová řada mikrokontrolérů F55xx nabízí ve světě naprosto jedinečnou, velice nízkou spotřebu elektrické energie, kombinovanou s výkonnou analogovou částí a dalšími pokročilými integrovanými periferiemi.

Pro okamžité zahájení vývoje USB poskytuje TI všechny potřebné nástroje pro spuštění projektu a jeho rychlý postup bez ohledu na zkušenosti vývojáře s návrhem USB. TI nabízí zákazníkům zdarma sdílený program Vendor ID a Product ID (VID/PID), které šetří čas i peníze. Dále je k dispozici také snadno použitelný nástroj MSP430 Code Composer Essentials od TI, včetně požadovaného hardware.


Obr. 2: Vnitřní blokové schéma obvodu řady F55xx

Mikrokontroléry F55xx pomáhají „odstřihnout“ síťovou šňůru a jsou ideální pro cenově výhodné aplikace včetně přenosných měřících zařízení pro lékařství, průmysl, zdraví a fitness a rovněž jako pro spotřební elektroniku a širokou řadu dalších aplikací.

Více již o samotných obvodech poví Les Taylor, Product Manager Texas Instruments:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Cena a dostupnost:
Mikrokontroléry F55xx jsou při velkých objemech dostupné i za méně než 1 USD. Všechny mají soubor instrukcí kompatibilní s celou platformou MSP430. Vzorová sestava MSP430F552x je dostupná již nyní a zahrnuje dva vzorky prvků v 80 pinovém pouzdře QFN, cílový plošný spoj TS430PN80USB, podpůrnou dokumentaci a programové vybavení, které umožní zahájení prací. Vzorky mikrokontrolérů MSP430F552x jsou dostupné již nyní a sériová výroba bude zahájena nejpozději v listopadu 2009. Tento prvek je plně kompatibilní s nástroji pro emulaci flash pamětí MSP-FET430U80USB za 149 USD a MSP-FET430UIF za 99 USD.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Mikrokontroléry TI F5xx
Produktová složka pro mikrokontroléry F552x
TI MSP430
Stránka s nástroji pro MSP430
Mikrokontroléry TI
Video o nástrojích pro mikrokontroléry
Řešení s mikrokontroléry TI pro lékařství
Řešení TI pro lékařství
Komunita pro mikrokontroléry TI E2E
TI eStore
Podpora třetích stran
Sledujte informace TI na službě Twitter
Zaregistrujte se na webu TIGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007