. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mikrokontroléry Renesas byly otestovány na EMC
18. srpna 2009 - 16:15 | Pandatron | Mikrokontroléry Renesas byly otestovány na EMC | Komentářů: 0  

Mikrokontroléry Renesas byly otestovány na EMC

Společnost Langer EMV-Technik GmbH provedla testy na mikrokontrolérech společnosti Renesas na splnění Elektromagnetické kompatibility (EMC).

Elektromagnetická kompatibilita (EMC) je poměrně nová vědecká disciplína, která vznikla teprve v šedesátých letech minulého století a byla poměrně dlouhou dobu známa jen úzkému okruhu odborníků pracujících ve vojenském a kosmickém výzkumu. Elektromagnetická kompatibilita (slučitelnost) EMC je definována jako schopnost zařízení, systému či přístroje vykazovat správnou činnost i v prostředí, v němž působí jiné zdroje elektromagnetických signálů (přírodní či umělé) a naopak svou vlastní „elektromagnetickou činností“ nepřípustně ovlivňovat své okolí, tj. nevyzařovat signály jež by byly rušivé pro jiná zařízení.

Společnost Langer EMV-Technik GmbH nyní otestovala mikrokontroléry společnosti Renesas. Konkrétně se zaměřila na zástupce rodin H8/Tiny, R8C a SH/Tiny, které jsou nejčasněji využívány ve spotřební elektronice. Své uplatnění však nacházejí i v řadě jiných oborů, jako je například řízení motorů v průmyslu a podobně.

Nejvyšší zájem bvl soustředěn na test typu BURST, který probíhal kapacitní injekcí rušivých signálů do pinů testovaných mikrokontrolérů. Tento test poskytuje informace o odolnosti vůči rychlým přechodovým jevům (skupiny impulsů - BURST), které tak simulují vliv průmyslového rušení. Test se mimochodem provádí na základě normy EN 61000-4-4.

Výsledkem bylo zjištění, že téměř všechny piny testovaných mikrokontrolérů jsou schopny odolávat napěťovým špičkám v hodnotě až 480 V. Tato skutečnost tak nejen že potvrzuje kvality produktů společnosti Renesas, ale v určitých situacích může navíc dopomoci snížení nákladů na koncové zařízení. To tak v některých případech nemusí být proti přechodovému napětí tolik chráněno supresory nebo vícevrstvými keramickými kondenzátory.

Podrobnosti a přesné závěry testů nazvaném „the Langer test reports“ jsou zájemcům k dispozici na vyžádání u společnosti Renesas.

Použitá literatura:
Elektromagnetická kompatibilita výrobků ELKO EP, s.r.o.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Renesas
Domovská stránka Langer EMV-Technik GmbH

Renesas Technology - H8/300H Tiny Series
Renesas Technology - R8C Family
Renesas Technology - SH/Tiny SeriesGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232C - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 190 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007