. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Referenční design pro jednofázové měření elektrické energie

Referenční design pro jednofázové měření elektrické energie

Referenční design s obvody MCP3905A/06A firmy Microchip demonstruje jejich snadné použití ve funkci jednofázového měření elektrické energie.

Microchip Technology Inc., světový výrobce mikrokontrolérů a analogových obvodů uveřejnil na svých webových stránkách referenční design s obvody MCP3905A a MCP3906A. Dokument poskytuje hodnotné informace o tom, jak na měřič elektrické energie s těmito obvody, i podrobné informace o dostupném demonstračním kitu.

Obvody MCP3905A/06A jsou určeny pro konstrukce moderních jednofázových měřičů elektrické energie. Výstupem obvodů jsou pulsy, informující o průměrném činné výkonu, použitelné pro přímé řízení mechanických počítadel. Dále obsahují i vysokofrekvenční výstup, poskytující standardizovanou informaci pro zjednodušení kalibrace. Koncové přístroje, které využijí tento obvod, splňují základní požadavky IEC pro měřiče elektrické energie a v nezatíženém stavu neprodukují žádné pulsy.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu MCP3905A

Uvedený referenční design s obvody MCP3905A/06A tvoří jednočipové řešení jednofázového měřiče elektrické energie, jehož blokové schéma je uvedeno na obr. 2. Pro návrh moderních zařízení založených na mikrokontrolérech je poté k dispozici provedení Analog Front-End (AFE) – obr. 3.


Obr. 2: Jednočipové provedení
 
Obr. 3: Provedení s mikrokontrolérem

Na následujícím obrázku je uvedeno kompletní schéma jednočipové verze, dostupné i jako demonstrační kit.


Obr. 4: Schéma zapojení referenčního kitu

Více informací a praktických rad získáte v uvedeném referenčním designu, dostupném na webové stránce http://www.microchip.com/...

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Microchip
Přehled distributorů

MCP3905 Energy Meter Reference Design
MCP3905 Energy Meter Evaluation Board
Informace o obvodu MCP3905A
Informace o obvodu MCP3906AGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 25. 08. 2009 v 21:09 zaslal host
Bez titulku
S temi obvody se v posledni dobe roztrhl pytel, ale aby CEZ investoval napriklad do dalkoveho odectu elektromeru, to ne.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007