. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
C pro FPGA nově i pro Virtex-6 a Spartan-6
26. srpna 2009 - 6:40 | Pandatron | C pro FPGA nově i pro Virtex-6 a Spartan-6 | Komentářů: 3  

C pro FPGA nově i pro Virtex-6 a Spartan-6

Uvolnění nové verze kompilátoru firmy Impulse Accelerated umožňuje výrazně zkrátit dobu návrhu například využitím předdefinovaných nástrojů pro tvorbu video a DSP filtrů.

CoDeveloper C-to-FPGA kompilátor od Impulse Accelerated Technologie s byl včera aktualizován pro podporu nejnovějších obvodů a software firmy Xilinx Inc. Nově jsou podporovány obvody FPGA řady Virtex-6 a Spartan-6 (o kterých jsme dříve informovali například články FPGA Virtex-6 a Spartan-6 a Vývojový desky pro FPGA Virtex-6 a Spartan-6) a Xilinx ISE design suite verze 11.2.

Impulse C-to-FPGA nástroj umožňuje konstruktérům vyvinou například vlastní filtr jako modul v jazyce C. Tato možnost poskytuje výrazné zvýšení produktivity práce pro vývojáře vyspělých aplikací, jako je například práce s videem a zpracování obrazu, DSP a hardwarově akcelerovaných počítačových aplikací. Uživatelé Impulse C tak ušetří až polovinu času vývoje konstrukce s použitím jazyka C ve srovnání s využitím HDL postupů.

CoDeveloper 3.6 navíc podporuje i vestavné koprocesory s nejnovějším Xilinx MicroBlaze a PowerPC procesorovým jádrem. Navíc je uživatelům umožněno využít ověření vygenerovaného hardware s použitím konfigurovatelného automatizovaného převodu C – HDL a využitím Mentor ModelSim a jiných HDL simulátorů.

CoDeveloper verze 3.6 uživatelům FPGA Xilinx Virtex-6 a Spartan-6 umožňuje:

  • Rychle vytvořit, ověřit a zavést vlastní filtry pro video, DSP a další aplikace, pomocí předdefinovaných šablon a průvodců
  • Navrhnout a aplikovat tzv. royalty-free FPGA algoritmy pro zpracování dat s velkým objemem s použitím automatizované programově specifikovatelné paralelní optimalizace
  • Zachovat kompatibilitu s aplikacemi Visual Studio, Eclipse, GCC a dalšími nástroji jazyka C
  • Automaticky generovat I/O včetně toků, signálů a pamětí a registrů
  • Automaticky vytvořit procesorové rozhraní pomocí PLB, APU a FSL sběrnicové konektivity
  • Využít hardware/software návrhové postupy s cílem urychlit PowerPC a MicroBlaze softwarové aplikace
  • Generování HDL zkušebních designů pro použití s ModelSim® a jiným HDL simulátorem
  • Podpora vývojových platforem, zkušeních desek a systémů firem Xilinx, Avnet, Cray, Curtiss-Wright, Digilent, The Dini Group, DRC Computer, Dynalith, Faster Technology, Nallatech, Nu Horizons, Opal Kelly, PLDA, Pico Computing, SGI, Sundance DSP, Tokyo Electron Devices, VMETRO a dalších

Následující videoklip demonstruje použití Video Xilinx Starter Kit v kombinaci s Impulse CoDeveloper nástrojem, Xilinx System Generator a Xilinx Platform Studio:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Kromě přímé podpory produktů firmy Xilinx je dostupný CoDeveloper C-to-FPGA Tools i pro obvody výrobce Altera. Více informací získáte na webových stránkách výrobce a webové produktu CoDeveloper - http://www.impulseaccelerated.com/products_universal.htm.

Odkazy & Download:
Domovská stránka Impulse Accelerated Technologies
Přehled distributorů a kontaktů

Informace o CoDeveloper C-to-FPGAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...

host
3. Dne 30. 08. 2009 v 09:22 zaslal host
Bez titulku
A nevíte jak se tam syntetizují/konfigurují rychlá sériová rozhrani RapidIO ?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA328
Nejvýkonnější varianta univerzálního a bohatě vybaveného vývojového kitu s obvodem ATmega328 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 795 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007