. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přichází období vysokých cen pamětí
31. srpna 2009 - 9:08 | Pandatron | Přichází období vysokých cen pamětí   verze pro tisk

Přichází období vysokých cen pamětí

Stejně jako v uplynulých letech je i nadále předpokládána rostoucí poptávka po NAND flash pamětech. Jelikož v důsledku globální krize došlo v roce 2009 k poklesu investic do výrobních kapacit a nových technologií, je očekáváno výrazné zpomalení výroby a to na dobu až několika následujících let. Podle informací uvedených ve zprávě IC Insights, klesne hodnota investic provedených výrobci pamětí v roce 2009 na hodnotu pouhých 25% z více než 3 miliard dolarů investovaných v roce předchozím. Výsledkem toho bude tlak ze stran výrobců elektroniky podmiňující dočasné zvýšení prodejních cen pamětí a to minimálně do roku 2012.

Současný objem výroby NAND flash pamětí je v nejlepším případě schopen pokrýt ještě poptávku trhu v aktuálním roce. Jelikož jsou však tyto paměti stále častěji nasazovány v širokém spektru aplikací, jako jsou například přenosné a bezdrátové přístroje či počítačová a komunikační zařízení, roste jejich poptávka každým rokem o více než 80%. Podobné tempo si navíc paměti udrží i v následujících minimálně čtyřech až pěti letech.

Další podmínění růstu cen pamětí je přisuzováno snaze velkých výrobců uzavřít dohodu o zmrazení aktuálních cen. To však ve svém důsledku bude znamenat ještě výraznější zvýšení koncových cen, dostupných menším odběratelům, kterých je samozřejmě převaha.


Struktura NAND flash (zdroj: Wikipedia - Flash memory)

Více informací na: http://www.icinsights.com/prodsrvs/mcclean/mcclean.htmlGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pondělí, 26. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Technické listy
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007