. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Numonyx vyvíjí diody pro vícevrstvé cross-bar paměti

Numonyx vyvíjí diody pro vícevrstvé cross-bar paměti

Firma Numonyx se zapojila do projektu v hodnotě 2,95 mil. euro s cílem vyvinout nízkoteplotní zinko-oxidové diody pro dvouterminálové paměti založené na architektuře cross-bar. Tyto paměti mohou být založeny na phase-change materiálech, či látkách, které mění svůj odpor na bázi jiného principu.

Diody jsou potřebné pro izolaci jednotlivých paměťových buněk, umožňující jim korektní čtení v architektuře cross-bar. Evropská unie zde poskytla 1,86 milionu euro na tříletý projekt běžící již od února 2006.

I když je cross-bar pole jednoduché na výrobu, ideální je, když se pokládá až na veškeré ostatní obvody, což znamená, že teplota výrobního procesu musí být držena pod úrovní 350°C. To však přímo vylučuje použití klasických křemíkových diod, které při své výrobě vyžadují mnohem vyšší teploty.

Z tohoto důvodu byla vyvinuta dioda na bázi oxidu zinečnatého, materiálu, který není běžně používán v obecné CMOS technologii, avšak pro výrobu mu stačí teplota pouhých 100°C. S její pomocí se již podařilo vyvinou prototyp pole o 10.000 buňkách, přičemž každá měří v průměru pouhých 5 mikrometrů.

V současné době vývojáři pracují na zmenšování výrobního procesu, což jim následně umožní experimentovat s většími objemy interních součástek.

Více informací na: http://www.mdm.infm.it/VersatileGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Středa, 28. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007