. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Inteligentní software pro termickou analýzu 6SigmaET
7. září 2009 - 14:38 | Pandatron | Inteligentní software pro termickou analýzu 6SigmaET | Komentářů: 1  

Inteligentní software pro termickou analýzu 6SigmaET

Špičkový software pro termickou analýzu elektronických produktů nabízí návrh i simulaci inteligentních prvků i celých elektrotechnických systémů.

6SigmaET Thermal-analysis software společnosti Future Facilities ltd. je podle uveřejněných informací první špičkový program určený pro termickou analýzu vyvinutý v posledním desetiletí. Software pomáhá vytvořit reálný model pomocí předmětů s vlastní inteligencí (vlastnostmi), případně následné škálování a post-processing. Návrhy se zaměřením na PCB mohou být navíc zpracovány na úrovni firemního datového centra a umožnit tak vývoj rackových skříní a jiných mechanických prvků systému.

Software zjednodušuje návrh modelu, simulaci i návrh konečného řešení včetně závěrečných úprav. Automatizovaný proces je určený pro konverzi vstupních CAD dat s inteligentními objekty, jako jsou integrované obvody, rezistory, kondenzátory a další prvky osazené na PCB a dále pak chladiče libovolných tvarů doplněný o ventilátory pro nucený pohyb vzduchu. Například je tak možné provést simulaci, kdy čip je z horní strany připevněn k reálnému chladiči a ze spodní je ochlazován rozlitou mědí na PCB.

Inteligentní návrh dále navíc umožňuje například i automatické zvýšení počtu chladících prvků či žeber v kritických oblastech a naopak jejich snížení v oblastech nenáročných na chlazení. Již samozřejmostí je poté návrh a simulace uspořádání mechanických a jinak rozměrných prvků, jako může být například určený ideálního natočení pamětí DIMM apod.

Pro simulaci proudění vzduchu a návrh ideálního chlazení v rackových skříní je dále dostupný specializovaný software 6SigmaRACK a řada další.

Software 6SigmaET je u výrobce dostupný ve formě demoverze, případně v licencované verzi za cenu od 25 000 USD/rok.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Informace o produktu 6SigmaET
Informace o produktu 6sigmaRackGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 08. 09. 2009 v 06:14 zaslal host
fyzika
nevíte někdo jestli je freeware program na přenosy tepla mezi objekty, takový fyzikální simulátor na termodynamiku, kde si objekty nakreslím vektorovou grafikou (kostičky, zdi, atd)?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007