. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Střípky pro MSV09
8. září 2009 - 13:04 | Pandatron | Střípky pro MSV09 | Komentářů: 0  

Střípky pro MSV09

Deset krátkých zpráv o chystaném mezinárodním strojírenském veletrhu MSV09.

VYSOKÁ MEZINÁRODNOST
Zájem ze zahraničí zůstává na vysoké úrovni posledních ročníků. Vystavuje 540 zahraničních firem, desítky z nich vůbec poprvé, a podíl zahraničních účastníků dosahuje stejně jako v minulých letech 36% Dominovat budou opět němečtí vystavovatelé. Přestaví se 250 německých firem, z nichž 60 vystavuje poprvé. V rekordním počtu letos vystavují spolkové země Německa: v pavilonu Z (German Pavilion). Dalším nejpočetněji zastoupeným státem je Slovensko s 80 vystavovateli, následují Itálie, Rakousko a Švýcarsko. Hlásí se mnoho nových vystavovatelů, kteří přijedou nejen z Evropy, ale také z asijských zemí. Oficiální účast chystají vedle Německa ještě Francie, Itálie, Norsko, Rusko, Slovensko, Švýcarsko a Tchaj-wan. Na straně návštěvníků je již dnes ohlášena řada podnikatelských misí, mj. z Německa, Ruska nebo Velké Británie.

NĚMECKÁ ÚČAST
V rámci projektu German Pavilion se představí rekordní počet 6 spolkových zemí. Například v podílu výroby energie z obnovitelných zdrojů a technologií v oblastech energie a životního prostředí zaujímá Německo v rámci EU přední pozici. Německé firmy vidí právě v oblasti obnovitelných energií velký tržní potenciál i v České republice. Dokladuje to silná prezentace německých firem v segmentu fotovoltaika na MSV 09. Podporu tomuto odvětví věnuje ČNOPK, jak potvrzuje zástupkyně komory Mirjam Schwan: „Cílem Česko-německé obchodní a průmyslové komory je podporovat německé podniky zabývající se fotovoltaikou a solární termikou při vstupu na český trh a umožnit jim tak dlouhodobé působení v této zemi. Tím zde cíleně podporujeme i používání technologií, které jsou šetrné ke zdrojům a k životnímu prostředí.“

KONFERENCE „JÁDRO PROTI KRIZI?“
Součástí Energetického fóra na MSV proběhne 16. září 2009 konference zaměřená na otázky, jako například jak se bude rozvíjet využívání jaderné energie v kontextu České republiky, Slovenské republiky i celé Evropy nebo jak se české a slovenské strojírenské a další podniky zapojí do budování nových energetických zdrojů. Konference se chystá v době, kdy se v České republice intenzivně diskutuje o rozvoji jaderné energetiky a kdy ve Slovenské republice je již rozhodnuto o dostavbě JE Mochovce. K aktuálním otázkám jaderné energetiky se na konferenci vyjádří zástupci politické sféry, státní správy, odborníků i důležitých zainteresovaných firem. Vzhledem ke kapacitám prostoru je nutná registrace zájemců o účast předem. (http://www.bvv.cz/jadroprotikrizi)

MEZINÁRODNÍ KONFERENCE DIGITÁLNÍ TOVÁRNA
Jedním z progresivních a nových témat ve strojírenství je tzv. digitální továrna, tedy simulace komplexních výrobních procesů ve virtuálním světě. K tomuto tématu bude na MSV připravena nejen zajímavá expozice, ale 15. 9. 2009 v pavilonu P proběhne také pod stejným názvem mezinárodní konference pod odbornou garancí a moderováním Prof. Ing. Karla Raise, rektora VUT Brno.

ZLATÉ MEDAILE NOVĚ!
Také v tomto roce a.s. Veletrhy Brno organizuje při 51. mezinárodním strojírenském veletrhu MSV a 5. mezinárodním veletrhu Transport a Logistika soutěž Zlatá medaile. Vyhlašovateli jsou tentokrát Svaz průmyslu a dopravy a Vysoké učení technické. Tato soutěž má však od letošního roku novou a atraktivnější koncepci, která se týká mimo jiné také zrušení přihlašovacího poplatku – přihlášení do soutěže je tedy ZDARMA. Nová koncepce zahrnuje také snížení počtu ocenění a s ním je nově spojeno také udělení finanční odměny pro nejlepší inovativní exponáty.

TRANSPORT A LOGISTIKA
Expozice veletrhu Transport a Logistika se soustředí na tradičním a strategickém místě: v pavilonech A1, A2 a na okolních volných plochách včetně kolejiště. Nejsilněji zastoupenými obory letošního ročníku jsou manipulační technika, jeřáby a skladové vybavení. Bohatou nabídku slibují také obory průmyslové balení nebo kolejová technika, u které se návštěvníci mohou těšit na velmi atraktivní exponáty.
Zajímavostí je výstavní premiéra společnosti Flexlink z Malajsie, která potenciální klientelu ze střední Evropy osloví nabídkou dopravníkových systémů. K novým velkým jménům patří například Bombardier, evropský lídr v oblasti kolejové dopravy, nebo švýcarský Interroll, přední světový výrobce komponentů a subsystémů dopravníků pro přepravu materiálu, logistiku a automatizaci. Nabídku v oblasti spedice rozšíří účast významných spedičních firem DACHSER a CN World wide. Prezentaci dopravců obohatí také slovenská společnost Emtest, která v tomto oboru bude mít druhou největší expozici po firmě ČD Cargo.

SLAVNÁ OHÝBAČKA DRÁTU
Česká ohýbačka drátu, která se proslavila i v Americe, se i svým autorem představí v Brně na MSV 2009. Neuvěřitelně důmyslný stroj na ohýbání drátů postavil osmnáctiletý student Střední odborné školy v Prostějově, Jan Nezval z Krumsína. Se zařízením s názvem Development of Wire Bending Robot se nedávno v konkurenci dalších sto sedmdesáti středoškoláků z celého světa umístil v americkém městě Reno ve státě Nevada na čtvrtém místě.

HISTORICKÁ VÝSTAVA J. RESSELA
V pavilonu A1 bude instalována část historické výstavy věnované autorovi lodního šroubu Josefu Resselovi. Návštěvníkům se tak připomene jeden z nejvýznamnějších vynálezců spjatých s českými dějinami a osobnost, která se zapsala nejen do dějin lodní dopravy, ale přispěla také k technickému pokroku v dalších oblastech. Budou zde instalovány informační panely v českém a anglickém jazyce stejně jako modely některých vynálezů. Samozřejmě nebude chybět ani model lodního šroubu v konečné podobě, kterou mu dal vynálezce.

FOTOVOLTAIKA - DOMINANTNÍ TÉMA MSV 2009
Například za poslední rok vzrostl instalovaný výkon fotovoltaiky v ČR více než sedmkrát a je důvod se domnívat, že i nadále poroste. Podle informací Energetického regulačního úřadu vzrostl instalovaný výkon solárních elektráren v ČR k červenci 2009 na 80 MWp a bylo uděleno přes 2000 licencí pro podnikání v tomto odvětví. Fotovoltaika se stala bezkonkurenčně nejrychleji rostoucím odvětvím energetiky a získává si oblibu mezi investory, kteří stále častěji využívají možnosti instalace solárních parků v řádech miliard Kč. Proto nesmí chybět ani na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (14. – 18.9.2009).

MEZINÁRODNÍ ŽELEZNIČNÍ KONFERENCE
Konference s podtitulem „Železniční doprava – vyspělý, ekologický, efektivní a bezpečný způsob dopravy“ se uskuteční 15.9.2009 v Kongresovém centru BVV a pořádá ji Asociace podniků českého železničního průmyslu ve spolupráci s partnery, pod záštitou G. Slamečka, ministra dopravy ČR a R. Onderky, primátora města Brna. Dopolední „evropská“ část je určena pro širokou odbornou veřejnost a zaměří se zejména na ekologii a efektivitu provozu železnic, problematiku financování a také budování vysokorychlostních koridorů. Odpolední program má podtitul „Železniční doprava – ekologicky, ekonomicky a efektivně, smysluplná alternativa k dopravě silniční“ a je určena pro zástupce měst, krajů a regionů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka MSV 2009
PROGRAM BENEFIT 2009
Katalog vystavovatelů
Vystavované exponáty a novinkyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Nano SocketLAN
Miniaturní modul Nano SocketLAN určený ke snadnému připojení jakékoli aplikace do sítě 10/100BaseT Ethernet LAN.
Skladem od 887 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007