. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Enkodér Dolby Digital na FPGA
10. září 2009 - 8:09 | Pandatron | Enkodér Dolby Digital na FPGA   verze pro tisk

Enkodér Dolby Digital na FPGA

Xilinx a Coreworks spolupracují na vůbec první průmyslové certifikaci Dolby Digital enkodér, konfigurovaného na obvodu FPGA řady Virtex-5 a vyšších.

Xilinx, Inc. včera oznámil vývoj historicky prvního, multikanálového Dolby Digital enkodéru, postaveného na programovatelném hradlovém poli (FPGA). Konfigurován byl na obvodech řady Virtex-5 a jeho vývoj umožňuje poskytnou vývojářům zařízení pro kódování zvuku se snahou přizpůsobit se rychle rozvíjejícím se konstrukčním požadavkům na vyšší výkon a nižší spotřebu systému, stejně jako celkové snížení výrobních a vývojových nákladů.

Xilinx přitom na vývoji profesionálního Dolby Digital 5.1 kanálového kodéru spolupracuje se společností Coreworks SA, předním poskytovatelem konfigurovatelných multimediálních komunikací a obvodů IP. Podle slov výrobce bude navíc obvod konfigurovatelný i na nejnovějších obvodech řady Virtex-6 FPGA a dokonce i cenově příznivé, taktéž nejnovější řadě obvodů Spartan-6 FPGA, představené článkem FPGA Virtex-6 a Spartan-6.

První veřejné představení hardwarového enkodér proběhne již 11. až 15. září na výstavě IBC2009 Amsterdam.

Více informací na: http://www.xilinx.com/esp/broadcast.htmGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007