. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mezinárodní strojírenský veletrh přivítá 1500 vystavovatelů z 30 zemí

Mezinárodní strojírenský veletrh přivítá 1500 vystavovatelů z 30 zemí

Na tiskové konferenci, která se uskutečnila 8. září v sídle Svazu průmyslu a dopravy ČR, oznámila společnost Veletrhy Brno, a.s., společně s SP ČR a dalšími partnery, že i v době probíhající ekonomické recese přivítá letos brněnské výstaviště 1500 vystavovatelů z třiceti zemí.

V letošním roce proběhne již 51. mezinárodní strojírenský veletrh. "Za dobu svého konání se tento veletrh stal významnou platformou pro prezentaci novinek a inovací ve všech oborech," řekl Ing. Jiří Rousek, obchodní ředitel společnosti Veletrhy Brno, a.s. Zároveň zdůraznil, že na letošním veletrhu 50% exponátů tvoří novinky a inovované výrobky, z toho nejvíce v oblasti tvářecích a obráběcích strojů, strojů a zařízení na zpracování pryže a plastů, hutních polotovarů, měřících přístrojů, fotovoltaiky a komunikačních, informačních a řídících systémů pro logistiku.

Ing. Alexandra Staňková z Ministerstva průmyslu a obchodu sdělila, že hlavním cílem MPO ČR na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu je podpora exportu českých firem pomocí 2 projektů "Podnikatelský inkubátor" a "Incomingová mise", které mají podporovat začínající české exportéry.

Velvyslanec Slovenské republiky Peter Brňo upozornil, že MSV vznikl jako československý veletrh: Česká a Slovenská republika jsou tradičními obchodními partnery, proto se Slovenská republika stala oficiální partnerskou zemí MSV 09.

Podnětné bylo vystoupení Bernarda Bauera, výkonného člena představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory, který vyzdvihl důležitost MSV pro vzájemný obchod mezi oběma zeměmi a představil projekt German Pavilion, který bude fyzickým i virtuálním zastřešením letošní prezentace vystavujících firem z Německa.

Na tiskové konferenci vystoupili také zástupci oborových svazů a asociací: Ing. Jaroslav Hanák, 1. viceprezident Svazu průmyslu ČR pro oblast dopravy a dopravní logistiky, Ing. František Hýbner, ředitel Českomoravské elektrotechnické asociace a další.

Mezinárodní strojírenský veletrh je rozdělen do 9 specializovaných oborových celků. K nejvíce zastoupeným oborům bude patřit skladovací technika (36%), dopravní technika (12%), služby pro dopravu (11,2%), komunikační a řídící systémy pro logistiku (9,6%) a manipulační technika (8%). Na MSV se představí 1.350 firem. Dalších 150 firem je přihlášeno na souběžně probíhající veletrh Transport a Logistika.
Z celkového počtu vystavovatelů na obou veletrzích je 550 ze zahraničí - tedy 37%. Nejpočetnější zastoupení má již tradičně Německo, odkud přijíždí 250 vystavovatelů, 60 z nich pak úplně poprvé. Významná je také účast Slovenské republiky (80 firem). Vysoké zastoupení má Itálie – 60 firem a Rakousko – 40 firem. Pozitivním signálem je účast řady nových vystavovatelů, kteří i v době krize vidí veletrh jako nejlepší způsob své propagace.

Odkazy & Download:
Domovská stránka MSV 2009
PROGRAM BENEFIT 2009
Katalog vystavovatelů
Vystavované exponáty a novinkyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr
Digitální USB teploměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 500 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007