. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Proběhly první výpočty pomocí optického kvantového čipu

Proběhly první výpočty pomocí optického kvantového čipu

Britští vědci oznámili uskutečnění světově prvních výpočtů, provedených na optickém kvantovém čipu.

K velkému pokroku v konstrukci mimořádně výkonného kvantového počítače došlo na základě výzkumu týmu anglických fyziků a inženýrů. Experiment byl proveden studenty PhD Albertem Politi a Jonathanem Matthews, kteří v současné době pracují na univerzitě Bristol\'s Centre zaměřené na kvantovou fotoniku.

První optický kvantový čip byl složen z pouhých tří hlavních částí – zdroje fotonů, jediného detektoru a obvodů uspořádaných mezi těmito prvky tak, aby bylo možné provádět jednoduché kryptografické výpočty.

S takto vytvořeným jednoduchým optickým kvantovým čipem bylo následně faktorizováno číslo 15 a to s využitím Shorova algoritmu. Šlo tedy zatím jen o triviální výpočet, který však ukazuje možnou cestu k rozsáhlejším kvantovým výpočtům, uskutečnitelným jakmile bude zmenšen hardware a plně vyladěn kvantový optický výpočetní systém.

Podle uvedených informací se však zatím není čeho bát. Takový pokrok, který by vedl k získání možností faktorizace čísel zajímavých pro kryptografii nastane nejdříve až za 30 až 50 let. Pro nejbližší desetiletí tak mohou být uživatelé tradičních kryptografických systémů (jako je například RSA) v naprostém klidu.

Více informací na: http://www.computing.co.uk/computing/news/2248898/uk-scientists-claim-first-everGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Pátek, 23. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,270   USD = 23,522
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007