. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Fotovoltaika, jedno z dominantních témat MSV 2009
14. září 2009 - 9:59 | Jiří Erlebach | Fotovoltaika, jedno z dominantních témat MSV 2009 | Komentářů: 0  

Fotovoltaika, jedno z dominantních témat MSV 2009

Získávání elektřiny pomocí slunečních paprsků láká lidstvo již velmi dlouhou dobu, ale až v posledních letech získává na popularitě. Například za poslední rok vzrostl instalovaný výkon fotovoltaiky v ČR více než sedmkrát a je důvod se domnívat, že i nadále poroste. Podle informací Energetického regulačního úřadu vzrostl instalovaný výkon solárních elektráren v ČR k červenci 2009 na 80 MWp a bylo uděleno přes 2000 licencí pro podnikání v tomto odvětví. Téměř 180 elektráren je větších než 30 kWp, z toho 19 udělených licencí bylo pro projekty větší než 1 MWp.

Fotovoltaika se stala bezkonkurenčně nejrychleji rostoucím odvětvím energetiky a získává si oblibu mezi investory, kteří stále častěji využívají možnosti instalace solárních parků v řádech miliard Kč. Proto nesmí chybět ani na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně (14. – 18.9.2009). Její rostoucí význam dokládá například i výstavba nové fotovoltaické elektrárny ve Smiřicích poblíž Hradce, která by po uvedení do provozu měla dosahovat výkonu 3,2 MWp. Při výstavbě solární elektrárny byly použity Invertory SMA. Na výstavbu elektrárny bylo použito přibližně 16 000 fotovoltaických panelů.
Fotovoltaika se dostala do hledáčku nejen malých a středních investorů, ale také velkých developerských firem, které počítají s fotovoltaikou na střechy průmyslových hal, hotelů nebo nové bytové výstavby. Přehlídku dodavatelů a nových trendů v této oblasti naleznou zájemci právě na strojírenském veletrhu v Brně.

Někteří vystavovatelé ze segmentu fotovoltaika:

EFACEC PRAHA s.r.o.
EFACEC Praha je součástí jedné z největších portugalských průmyslových skupin a vedoucí firmy v elektrotechnickém a elektronickém odvětví v Portugalsku – holdingu Efacec. Společnost poskytuje mimo jiné kompletní řešení fotovoltaické elektrárny na klíč a na MSV bude prezentovat v pavilonu A2 zejména modulární VN rozváděče s pevnými spínacími prvky a skříňové VN rozváděče s výsuvnými vypínači.

Phonosolar - EFEKTIM a.s.
Společnost bude na MSV vystavovat nejen současné produkty Phono Solar z oblasti solární a větrné energetiky, ale představí také nové produkty - veřejné osvětlení kombinující solární a větrnou energii, BIPV, novinky z našich produktových řad Phono Solar a Phono Wind apod.

EL-INSTA CZECH s.r.o.
Firma EL-INSTA CZECH s.r.o. získala zastoupení německé firmy a+f GmbH, která vyrábí otočné solární elektrárny, a prezentovat je bude právě na letošním strojírenském veletrhu v Brně v pavilonu Z. Jedná se o otočnou solární elektrárnu s plochou 287,5m2 s výkonem 40kWp, která se automaticky otáčí za sluncem. Oproti klasickým pevným systémům je výkon větší o 30%. Výhodou je pevné spojení s kruhovou zabetonovanou kolejnicí o průměru 12m, umožňující plynulý provoz i za silného větru. Systém je dimenzován a vyzkoušen s rychlostí větru 128,9 km/hod.

Elinex Electric s.r.o.
Na volné ploše K představí Elinex Electric fotovoltaické systémy - panely, invertory, příslušenství. Společnost má také obchodní zastoupení TOPRAY SOLAR Ltd. pro CZ a SK a v rámci podpory rozšiřování ekologických zdrojů zelené energie rozšířila svou nabídku o komponenty pro solární systémy, tj. k výrobě elektrické energie a ohřevu vody. V nabídce nechybí ani komponenty pro fotovoltaické elektrárny, zejména solární panely, (monokrystalické, polykrystalické i amorfní), invertory, trackery, vodiče, nabíječky, ostrovní solární sestavy ( pro místa bez el. sítě) aj.

FRONIUS Česká republika s.r.o.
Chybět letos nebude ani tradiční vystavovatel strojírenského veletrhu, firma Fronius – v pavilonu V. Společnost se zaměřuje na výrobu a prodej svařovacích zdrojů pro metodu MIG/MAG, TIG a elektrodu, vysokovýkonných svařovacích zdrojů, zdrojů pro roboty, komponenty pro automatizaci a orbitální svařování. Letos ve své expozici představí také zařízení pro využití solární energie, jako např. chytré fotovoltaické střídače - řídící jednotku zařízení.

Na MSV budou vystavovat nejen dodavatelé řešení pro oblast fotovoltaika, ale také řada subdodavatelů. „V letošním roce, stejně jako i v předchozích letech firma SofCon vystavuje ucelenou řadu řídicích systémů, panelových počítačů a terminálu. Jednotlivé výrobky nacházejí uplatnění v řadě oborů jako např. strojírenství, energetice, teplárenství, automobilovém průmyslu, zmiňované fotovoltaice a dalších. Nemalou část naší produkce představují vestavné systémy a terminály pro inteligentní domy, kde jejich použitím dochází vedle zvýšení uživatelského komfortu především k úspoře provozních energií a tím k šetření financí do budoucích let,“ uvádí Ing. Tomáš Kučera, obchodní ředitel SofCon spol. s r.o.

Odkazy & Download:
Domovská stránka MSV 2009
PROGRAM BENEFIT 2009
Katalog vystavovatelů
Vystavované exponáty a novinkyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007