. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Prodej polovodičů v Evropě roste
15. září 2009 - 12:05 | Pandatron | Prodej polovodičů v Evropě roste   verze pro tisk

Prodej polovodičů v Evropě roste

Index prodeje polovodičů v Evropských zemích, tzv. European Semiconductor Sales (ESS) index uveřejňovaný na stránkách e-forecasting.com zaznamenal v červenci růst o hodnotu 1,2%. To je v porovnání se shodným obdobím roku 2008, kdy dosahoval pouze hodnoty 0,2%, výrazný růst. Stejně tak v porovnání s předchozím obdobím roku 2009 se jedná o velmi výrazný růst za posledních šest měsíců.

Index ESS je složen celkem ze sedmi proměnlivých faktorů, ze kterých v uplynulém měsíci šest zaznamenalo růst. Těmito rostoucími faktory jsou především stav americké a evropské výrobní produkce, poptávka trhu v deseti největších zemí Evropské unie, měnové podmínky v USA, vývoj cen polovodičů a z nich plynoucích marží a americký a evropský vývoj dlouhodobých úrokových sazeb. Zatímco všechny tyto ukazatele vykazovaly v uplynulém měsíci pozitivní růst v oblasti polovodičů, ukazatel poměru objednávek a skladových zásob amerických dodavatelů byl stále negativní.

Index ESS má v současnosti hodnotu 161,6. Podle prognóz e-CEO Maria Simos zveřejněných na internetu se zdá být konec propadu a začátek růstu prodeje polovodičů nejen v Evropě, ale i jinde ve světě. Svědčí o tom i graf rizika recese v USA, aktualizovaný každý měsíc taktéž e-forecasting.com.

Více informací na: http://www.e-forecasting.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007