. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Miniaturní piezomotor s vývojovým kitem
17. září 2009 - 6:42 | Pandatron | Miniaturní piezomotor s vývojovým kitem | Komentářů: 9  

Miniaturní piezomotor s vývojovým kitem

Miniaturní motor pracující na ultrazvukovém piezoelektrickém principu firmy Physik Instrumente je nyní dostupný i s demonstračním USB kitem.

P-653 PILine® OEM ultrazvukové piezomotory firmy Physik Instrumente LP jsou určeny pro precizní pozicování mechanických částí. Jejich princip je založen na patentovaných piezoelektrických jednotkách, schopných zajistit pohyb mechanických částí (rotorů) i v několika různých osách. Stator motorů je tvořen pevnou obdélníkovou piezoelektrickou destičkou se dvěma aktivními kontakty a společnou zemí. V závislosti na požadovaném směru pohybu je levá nebo pravá elektroda statoru vybuzena signálem o ultrazvukové frekvenci desítek až stovek kHz. Díky tření Oxidu hlinitého je následně stator uveden do pohybu a to podél piezoelektrické destičky. V každém cyklu budícího signálu jev proveden krok o velikosti několika nanometrů, výsledkem čehož je plynulý pohyb na prakticky neomezenou vzdálenost.

Tyto motory mohou produkovat zrychlení až 20g a rychlost posuvu až 800 mm/s. Díky špičkové technologii jsou současné ultrazvukové piezoelektrické motory schopny vyvinou sílu až 50 N. Neplatí samozřejmě pro miniaturní OEM motory řady P-653 schopné vyvinou sílu jen do 0,15N.


Obr. 1: Princip ultrazvukového piezoelektrického motoru
 
Obr. 2: Dva prototypy OEM motorů

Piezomotory P-653 PILine ® OEM jsou ideální pro aplikace s omezeným prostorem a malými mechanickými částmi určenými k pohybu. Jako nejvhodnější aplikace pro jejich nasazení jsou tak optické, mikro-mechanické a elektro-mechanické části vyžadující rychlou avšak precizní změnu polohy.

P-653.01D je poté jednoduchá vývojová a především demonstrační deska určená pro OEM motory řady P-653 - obr. 3. Deska umožňuje připojení k PC prostřednictvím USB portu a jeho následné řízení prostřednictvím přiložené aplikace - obr. 4.


Obr. 3: Demonstrační USB kit P-653.01D
 
Obr. 4: Ovládací aplikace pro kit P-653.01D

Následující krátký videoklip zachycuje reálný pohyb ultrazvukového piezoelektrického motoru.

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Demonstrační USB kit s označením P-653.01D je dostupný v ceně 491 USD při kusovém množství. Dále společnost Physik Instrumente nabízí i řadu doplňkových a speciálních produkt se zaměřením na piezoelektrické pohybové systémy. Více informací naleznete na webové stránce www.physikinstrumente.com případně samotné produkty poté na www.store.pi-usa.us.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

Informace o motorech P-653 PILine® OEM
P-653.01D PILine® OEM Drive, Demo Kit - User Manual
PILine® Ultrasonic PiezomotorsGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (9):

Zobrazit starší 30 dnů (9)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M75 QUECTEL
Dual-Band GSM modul provedení SMD, pouze pro SMS služby
Termín nepotvrzen od 275 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007