. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nový USB stick eZdsp™ pro zvukové aplikace
22. září 2009 - 6:56 | Pandatron | Nový USB stick eZdsp™ pro zvukové aplikace | Komentářů: 2  

Nový USB stick eZdsp™ pro zvukové aplikace

Texas Instruments uvádí nejlevnější vývojový nástroj pro DSP při ceně 49 USD s kompletní možností emulace a rozsáhlým vývojovým prostředím. Nástroj je určen pro vývoj zvukových a lékařských mobilních aplikací.

Pro mnoho návrhářů jsou náklady a čas potřebné pro vytvoření vývojových nástrojů tou hlavní překážkou při hodnocení nové platformy procesoru pro zpracování digitálních signálů (DSP). Pro překonání této překážky oznamuje společnost Texas Instruments Incorporated (TI) dostupnost vývojového nástroje USB stick eZdsp TMS320VC5505, který snižuje cenu plnohodnotného emulátoru a integrované vývojové platformy až na hodnotu 49 USD. Tento nástroj umožňuje rychlou tvorbu DSP aplikací včetně přenosných přehrávačů, hlasových záznamníků, IP telefonů, přenosných lékařských zařízení, biometrických USB klíčů, softwarově definovaných rádií (SDR), hands-free souprav a aplikací pro měření. S takto mimořádně nízkou cenou je to v daném oboru nejlevnější nástroj pro DSP, který zpřístupňuje vývoj stávajícím i potenciálním zákazníkům, nadšencům, výzkumníkům a studentům.


Obr. 1: Vnitřní blokové schéma obvodu TMS320VC5505

USB stick eZdsp C5505 je rozměrově srovnatelný s plátkem žvýkačky, přesto ale zjednodušuje vývoj poskytnutím specializovaných integrovaných funkcí, jako je emulátor XDS100, zvukový kodek a přítomnost základních konektorů. Vývojový nástroj eZdsp využívá výhod energetické účinnosti DSP C5505 a proto nevyžaduje žádné další prvky nebo kabely, což mu umožňuje vystačit s napájením z USB portu. Návrháři mohou jednoduše využít k připojení USB portu jakéhokoli notebooku nebo pracovní stanice a bez problémů se ihned pustit do návrhu.


Obr. 2: Vývojový nástroj USB stick eZdsp C5505

Společnost TI navíc nabízí kurz a představení vývojového nástroje USB stick eZdsp C5505 konaném na konferenci ESC v Bostonu dne 23. září v místnosti č. 204 v době od 13:15 do 14:45 hod.

Hlavní charakteristiky a výhody vývojového nástroje USB stick eZdsp C5505:

 • Využití procesoru C5505, který je 16bitovým DSP procesorem s nejmenší spotřebou ve svém oboru, a to při spotřebě v aktivním režimu nepřesahující 0,15 mW/MHz a v klidovém režimu menší než 0,15 mW
 • Nízká cena 49 USD ruší veškerá zábrany týkající se nákladů a jiných překážky v okamžitém využití
 • Integrovaný emulátor XDS100 poskytuje kompletní nástroje pro ladění a pohled dovnitř procesoru pro optimalizaci algoritmů a k testování
 • Zabudovaný zvukový kodek a konektory umožňují návrhářům ověřit mnoho funkcí procesoru C5505 a rychle optimalizovat komplexní algoritmy DSP s ohledem na výkon a spotřebu pro celou škálu návrhových scénářů
 • Rozšiřující konektor umožňuje navrhnout a přímo připojit rozšiřující karty vhodné pro dané aplikace
 • Jedinečný tvar je vhodný pro jakýkoli notebook nebo pracovní stanici, čímž se šetří místo na laboratorním stole
 • Zjednodušení vytvoření vývojových sestav tím, že odstraňuje nutnost použití napájecích a propojovacích vodičů
 • Modul zdarma zahrnuje úplné integrované vývojové prostředí (IDE) Code Composer Studio™ verze 4
 • Konektory pro stereofonní vstup a výstup pro sluchátka umožňují vyhodnocení mnoha algoritmů DSP a jejich přímý poslech
 • Uživatelé mohou snadno přejít k vývojovému modulu C5505 firmy TI, který nabízí další širokou řadu možností
 • Umožňuje snadný a dostupný vývoj a také vyhodnocení DSP

Více již o vývojovém nástroji USB stick eZdsp C5505 poví Srik Gurrapu, C5000 Product line manager:

Stáhněte si prosím Flash Player pro přehrávání videí.

Další videa, prezentující krok za krokem použití vývojového nástroje USB stick eZdsp a jeho dalších možností jsou dostupné na webové stránce www.ti.com/c5505ezdsp-prprod-ee.

Cena a dostupnost:
Vývojový nástroj USB stick eZdsp C5505 s bohatými funkcemi je již nyní dostupný ve své nízké ceně 49 USD včetně kompletního emulátoru XDS100 a cílové verze špičkového vývojového prostředí CCStudio v.4. Navíc pro učitele, vysokoškolské studenty a vývojáře, kteří jsou aktivními členy online komunity TI, jsou k dispozici i speciální nabídky.
Platforma C5000 je podporovaná rozsáhlou sítí Developer Network společnosti TI a rovněž kompletní knihovnou podpůrných obvodů, rozsáhlými aplikačními poznámkami, referenčními návrhy, aplikačními průvodci, videi a online komunitami.

Více informací naleznete na webových stránkách www.ti.com/c5505ezdsp-prprod-ee.

Odkazy & Download:
Domovská stránka firmy Texas Instruments
Domovská stránka firmy Texas Instruments v českém jazyce
Přehled distributorů

Informace o USB stick eZdsp C5505
Zákaznická podpora pro USB stick eZdsp C5505
Datasheet vývojového nástroje C5505
Produktová složka DSP C5000GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 22. 09. 2009 v 14:21 zaslal host
Bez titulku
Jak rychle se na tomto DSP spočitá FFT, komplexní vstupní posloupnost délky 1024 ?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007