. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
In-Stat: ARM versus Intel
24. září 2009 - 9:01 | Pandatron | In-Stat: ARM versus Intel   verze pro tisk

In-Stat: ARM versus Intel

Společnost In-Stat, zaměřená na průzkum trhu uveřejnila na svých webových stránkách 14-stránkový aktuální přehled situace na poli mobilních a internetových zařízení. Tzv. Whitepaper srovnává podíly trhu obvodů ARM a Intel skupiny x86.

Mezi zveřejněnými informace se hovoří o velkém potenciálu mobilních zařízení s připojením k internetu, dosahujících meziroční nárůst podílu trhu až o 22,3% do roku 2013. V tomto roce je navíc předpokládán nárůst celkového počtu procesorů na trhu až na 750 milionů kusů s přibližnou polovinou nasazenou v zařízeních jako jsou kupříkladu Smartphony. Notebooky budou využívat i nadále zhruba jednu třetinu všech procesorů a zbývajících zhruba 100 milionů kusů se dále rozdělí mezi netbooky a jiné spotřební elektronické přístroje.

Podle informací In-Stat budou tak v závěru roku 2009 představovat mobilní PC přibližně 59% všech počítačů a jejich podíl na trhu se bude i nadále zvyšovat.

14. stránkový dokument whitepaper obsahuje přibližně šest stran obsahu, tři grafy a dvě tabulky. Zbytek tvoří úvod, obsah, slovníček pojmů, ale především také popis metodiky výzkumu, seznam výzkumných zpráv atd. Ve skutečnosti je zpráva uvedená In-Stat opřena o dřívější zprávu o přezkoumání trhu s mobilními procesory s názvem Mobile processor review: the battle for the next-generation consumer devices, zveřejněné v srpnu 2009. Nicméně tento whitepaper je dostupný zcela zdarma.

Podle závěrů společnosti In-Stat má architektura ARM výhodu v oblasti flexibilního designu, grafiky a multimediálního IP a integrace. Naproti tomu architektura Intel x86 nabízí přednosti v oblasti software, kompatibility a výpočetního výkonu. Uvedená zpráva však neprovádí explicitní srovnávání konkrétních procesorových řad Intel Atom s Osprey a dual-core Cortex-A9 od ARM.

Více informací na: http://www.instat.com/promos/09/IN0904636WHT.aspGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007