. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Siemens uvádí na trh nové komunikační procesory pro průmysl

Siemens uvádí na trh nové komunikační procesory pro průmysl

Dva komunikační procesory firmy Siemens určené pro spojení se sběrnici Profibus a rozhraním Ethernet.

Společnost Siemens vyvinula dva nové komunikační procesory pro použití v průmyslovém prostředí. První z nich je určen k připojení osobních počítačů (PC) ke sběrnici Profibus, druhý k propojení řídicích jednotek řady S7-300 přes síť průmyslový Ethernet s databázemi. Externí komunikační procesor Simatic Net CP 5711 slouží k připojení běžných komerčních PC přes jejich vestavěné rozhraní USB 2.0 ke sběrnici Profibus. Komunikační procesor Simatic Net CP 343-1 ERPC je rozšiřovací modul, který spojuje řídicí jednotky řady Simatic S7-300 s databázovými systémy prostřednictvím sítě průmyslový Ethernet.

Simatic Net CP 5711 podporuje veškeré přenosové služby poskytované protokoly MPI a Profibus při přenosové rychlosti až 12 Mbit/s - jmenujme například komunikaci s řídicími a podřízenými uzly sítě Profibus-DP (DP Master/DP Slave), řídicími systémy S7, programovacími zařízeními (PG) a operátorskými panely (OP). Pro případ, že rozhraní USB v počítači neposkytuje dostatečný elektrický výkon, je možné modul napájet z externího zdroje napájecího napětí o hodnotě 24 V. Konektory portů Profibus a USB lze mechanicky uzamknout, takže příslušné kabely spolehlivě drží na svých místech jak při uvádění zařízení do provozu, tak při jeho údržbě. Simatic NET CP 5711 lze instalovat i na přístrojovou lištu DIN.

Rozšiřovací modul Simatic Net CP 343-1 ERPC je určen k přímému spojení řídicích jednotek řady Simatic S7-300 s databázovými systémy prostřednictvím sítě průmyslový Ethernet. Do těchto řídicích jednotek přes něj lze přímo vkládat data či objednávky z databází, které jsou udržovány v řídicích systémech používaných na úrovni řízení výroby (Manufacturing Execution Systems – MES) či podniku (Enterprise Resource Planning – ERP). Kromě samotného spojení s jinými PLC řady Simatic S7 či PC lze pomocí volitelného softwarového balíku realizovat přímé spojení s databázovými systémy, jako jsou Oracle, MySQL, MS SQL nebo DB2.

Odkazy & Download:
Domovská stránka společnosti Siemens
Domovská stránka společnosti Siemens v českém jazyce
Siemens uvádí na trh nové komunikační procesory pro průmyslGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007