Elektromagnetická simulace v 3DEXPERIENCE

Dassault Systemes a CST se staly partnery v oblasti elektromagnetické simulace na platformě 3DEXPERIENCE.

Společnosti Dassault Systemes, 3DEXPERIENCE Company, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), a CST – Computer Simulation Technology AG, vývojářská firma předního technologického softwaru CST STUDIO SUITE®, uzavřeli partnerství, díky kterému budou integrovat 3D elektromagnetické simulační technologie od CST do platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systemes. Firmy z oblasti high-tech, dopravy a mobility, letectví, obrany, průmyslových strojů a dalších odvětví budou mít brzy přístup k nejmodernějšímu multifyzikálnímu simulačnímu řešení pro tvorbu a navrhování chytrých předmětů.

Očekává se, že v roce 2020 vzroste počet chytrých zařízení na trhu v rámci internetu věcí na 26 miliard. Přístroje, auta i budovy totiž kromě své formy a primární funkce budou digitálně komunikovat s fyzickým světem. Tato konektivita nicméně může vést k elektromagnetickému rušení mezi jednotlivými zařízeními nebo k jiným nezamýšleným důsledkům způsobujícím snížení výkonu, spolehlivosti a bezpečnosti produktu.

Kombinace platformy 3DEXPERIENCE od Dassault Systemes a technologie CST STUDIO SUITE umožní zákazníkům vytvářet a analyzovat elektromagnetické simulační modely, které budou simulovat fungování zařízení v širokém spektru frekvencí. To představuje rozšíření simulačních aplikací platformy 3DEXPERIENCE pro řešení multifyzikálních zátěží v různých oblastech, včetně hybridních pohonů v automobilovém průmyslu či nositelné elektroniky.

„CST nabízí široké portfolio vysoko a nízkofrekvenčních elektromagnetických simulačních technologií, které jsou nezbytné pro vývoj chytrých zařízení, elektromechanických produktů a mnoha dalších systémů, na které spoléháme,“ řekl Scott Berkey, CEO SIMULIA, Dassault Systemes. „Spolu s předními technologiemi značky SIMULIA od firmy Dassault Systemes a CST se transformuje svět realistické simulace a přináší řadu konkurenčních výhod, například rychlejší inovace.“

„Dassault Systemes a CST přemýšlí podobně – investujeme do výzkumu a vývoje, abychom poskytli nejlepší řešení našim zákazníkům,“ dodal Dr. Bernhard Wagner, generální ředitel CST. „Těšíme se na to, že budeme moci doplnit platformu 3DEXPERIENCE naší technologií pro elektromagnetické simulace a že tak vytvoříme nový oborový standard pro realistické simulace.“

Simulace hrají ve světě designu ústřední roli – od konceptu až po detailní konstrukční fázi včetně testování, ověřování a užití v reálných provozních podmínkách. Elektromagnetická simulace je nezbytnou součástí, která umožňuje vyváženou interakci produktu s jeho okolím.

Odkazy & Download:
Dassault Systemes
Computer Simulation Technology AG
Dassault Systemes and CST Partner for Electromagnetic Simulation on the 3DEXPERIENCE Platform

 


(c) www.Pandatron.cz - Elektrotechnický magazín

 

6. ledna 2017 - 5:40 - Pandatron