Směšovač s LO zesilovačem a násobičem

Dvojitě vyvážený směšovač, který může pracovat buď jako upconverter nebo downconverter, v podobě obvodu LTC5549 společnosti Linear Technology.

Dvojitě vyvážený směšovač, který může pracovat buď jako upconverter nebo downconverter, v podobě obvodu LTC5549 společnosti Linear Technology, pokrývá širokou RF aplikací v rozsahu od 2 GHz do 14 GHz s linearitou lepší než 24,4 dBm IIP3 na 9 GHz. Jeho integrovaný zesilovač LO bufferu vyžaduje vstupní úroveň signálu pouze 0 dBm, což eliminuje potřebu použití externího výkonového zesilovače LO obvodu. Součástí LTC5549 je rovněž přemostitelný frekvenční zdvojovač signálu pro LO, který konstruktérům nabízí možnost omezení výrobních nákladů, ve srovnání běžně dostupnou řadou nízkofrekvenčních syntezátorů.

IF port obvodu LTC5549 je optimalizován pro frekvenční rozsah 500 MHz až 6 GHz, zatímco LO frekvenční span 1 GHz až 12 GHz. Směšovač pak na svém výstupu garantuje vysokou izolaci mezi jednotlivými porty, jako je 50 ohmový single-ended RF výstup, LO a IF vstupy, což opět redukuje počet externích prvků pro filtraci.

V kompaktním provedení s rozměry 3 x 2 mm plastového pouzdra typu QFN a s minimálním počtem vnějších součástek, nabízejí obvody LTC5549 kompaktní řešení pro použití v širokém rozsahu mikrovlnných aplikací, včetně bezdrátového spojů, mikrovlnných vysílačů, obvodů fázování antén, satelitních modemů, měřicích zařízení či C, X a Ku pásmových radarů.

Základní vlastnosti:

Dostupnost a cena:
Ceny obvodů LTC5549 začínají na 9.50 USD/ks při odběru 1000 ks. Vzorky, ale i produkční objemy jsou nyní k dispozici.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů

LTC5549 - 2GHz to 14GHz Double-Balanced Mixer with Integrated LO Frequency Doubler
Datasheet LTC5549
Upconverting Mixers


(c) www.Pandatron.cz - Elektrotechnický magazín

 

19. dubna 2017 - 6:08 - Pandatron