. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
  English

Germany

Poland

Russia
Teplotní spínač
Teplotní spínač

Teplotní spínač

Tento teplotní spínač se hodí jak pro spínání při zvýšení, tak i při snížení teploty.

Schéma zapojení je dole na obrázku. Jako čidlo je použit termistor NTC 47k, tzn. Termistor s negativní závislostí – stoupne teplota=klesne odpor a naopak. Ten se spolu s rezistorem R1 zapojen jako dělič napětí přivedený na kladný vstup OZ. Potenciometr R2 tvoří druhý dělič, zapojený na záporném vstupu. Tímto potenciometrem se nastavuje spínací hranice. Pokud vám stačí jedna stálá teplota, je lepší ho po odzkoušení nahradit rezistorem. Na výstupu OZ je pak zapojen libovolný NPN tranzistor, spínající relé a LED.
Při zapojení podle obrázku spínač reaguje na zvýšení teploty nad nastavenou mez. Pokud prohodíte mezi sebou rezistor R1 a termistor, bude naopak sepnutím relé reagovat na pokles teploty.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.

Komentáře (30):

Zobrazit starší 30 dnů (30)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TX-SAW 433MHz BOOST
Vysílač AM 433.92MHz, SAW, High power, 28dBm/15V
Skladem od 196 Kč

(c) 2000 - 2015 Pandatron.cz - Elektrotechnický magazín ISSN 1803-6007
Napište nám | Vše o Pandatronu | RSS export | Reklama