. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jak je to se zásilkami do USA
18. listopadu 2010 - 8:14 | Pandatron | Jak je to se zásilkami do USA | Komentářů: 0  

Jak je to se zásilkami do USA

V závěru minulého týdne se objevila zpráva, informující o přerušení možnosti přepravy zásilek nad 453 g do USA. Jaká je skutečnost a čeho se uvedené omezení týká?

Minulý týden se v médiích objevila zpráva, začínající větou: V důsledku zjištěného teroristického nebezpečí u zásilek přepravovaných letecky, přijala vláda USA zpřísněná bezpečnostní opatření. Uvedená opatření se přitom týkají omezení přepravy všech zásilek s hmotností nad 453 g, putujících prakticky ze všech zemí světa a určených k dodání ve Spojených státech amerických. Zákazníci jsou odkazováni na využití pouze tzv. ekonomické cesty, tedy pozemní nebo námořní, která má však přepravní dobu zhruba 20 až 30 dnů.

Jelikož jsou Spojené státy americké častým cílem našich produktů, jedná se o velice znepokojující zprávu. Využití uvedené ekonomické cesty sice na jednu stranu eliminuje velmi vysoké ceny letecké přepravy, avšak pro 20 až 30 dnů dodacích termínů jsou ve většině případů nepoužitelné.

Jak se však nyní ukazuje, zpřísnění bezpečnostních opatření se týká pouze zásilek nad 453 g, přepravovaných v dopravních letadlech a společně s pasažéry. Omezení u nás tedy zasahuje především Českou poštu, jelikož společnosti jako je UPS a FedEx využívají obvykle vyhrazených dopravních letadel.

Aktuální stav u České pošty:
Česká pošta včera oznámila, že se jí podařilo dojednat podmínky s přepravci, využívají nákladních letadel. Od čtvrtka 18. listopadu tak i Česká pošta obnovuje leteckou dopravu zásilek nad 453 g do Spojených států amerických. Dohoda s alternativním leteckým dopravcem je však časově omezena do 8. prosince, tedy data, kdy Světová poštovní unie předpokládá ukončení restrikcí pro přepravu leteckých zásilek do USA.

V aktuálním tiskovém prohlášení ČP se píše: „Od okamžiku, kdy jsme na základě požadavku vlády USA museli stejně jako ostatní země světa vyhlásit omezení při přepravě, jsme dostali celou řadu stížností od našich zákazníků, nejenom z podnikatelského sektoru. Okamžitě jsme proto začali vyjednávat s leteckými přepravci, kteří disponují letadly pouze pro přepravu nákladu. Restrikce totiž platí především pro pasažérské lety. Vyjednávání byla obtížná, protože stejnou cestu začali hledat ostatní poštovní operátoři Evropy a kapacita nákladních letadel je omezená. Jsem ráda, že se nám při velké konkurenci podařilo s dopravcem dohodnout, a tím vyjít našim zákazníkům vstříc,“ uvedla Ing. Marcela Hrdá, generální ředitelka České pošty.

Odkazy & Download:
Velvyslanectví Spojených států Amerických Česká Republika
Domovská stránka České pošty
České poště se podařilo zajistit náhradní leteckou přepravu zásilek do USAGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007