. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Oscilátory MEMS s rozsahem 1 až 800 MHz
30. listopadu 2010 - 8:12 | Pandatron | Oscilátory MEMS s rozsahem 1 až 800 MHz   verze pro tisk

Oscilátory MEMS s rozsahem 1 až 800 MHz

Společnost IQD oznámila dostupnost nového typu vysokofrekvenčních oscilátorů, využívající technologii MEMS. Obvody řady IQMS-900 MEMS (Micro Electro Mechanical Systems) oscilátorů jsou k dispozici v mimořádně širokém frekvenčním rozsahu od 1 do 800 MHz. Výrobcem programovatelná architektura navíc umožňuje volbu mezi výstupem typu LVDS (low voltage differential source) nebo LVPECL (low voltage positive emitter coupled logic).

Obvody řady IQMS-900 jsou dostupné v klasickém plastovém provedení s rozměry 7 x 5 mm, nebo stále populárnější menší verzi s rozměry 5 x 3,2 mm. Vzhledem ke konstrukci použité technologie MEMS, je maximální fázová odchylka typicky nižší než 0,7 ps na frekvenci 200 MHz. K dispozici jsou provedení ve dvou variantách napájecího napětí a to 3,3 V a 2,5 V. Frekvenční stabilita je dostupná buď ±10 ppm v teplotním rozsah 0 až +70 °C, nebo max. ±15 ppm v plném provozním rozsahu teplot od -40 do +85 °C.

Obvody řady IQMS-900 jsou výrobcem doporučovány pro použití v zařízeních, velmi náročných na přesné časování jednotlivých procesů. Stejně tak jsou vhodné i pro řízení moderních rychlých procesorů, které využívají vysokorychlostní datové přenosy. Mezi typické aplikace tak patří produkty Fibre Channel, Ethernet 10G, HDMI, SATA/SAS nebo USB3.

Dostupnost a cena:
Podle informací společnosti IQD jsou produkty technologie MEMS dostupné v krátkých dodacích lhůtách, typicky 1 až 6 týdnů, v závislosti na velikosti objednávky. Obvody jsou standardně dodávány jako RoHS a na standardním pásku, určeném pro sériovou výrobu.

Více informací na: http://www.iqdfrequencyproducts.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007