. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Pražský veletrh ELECTRON 2011
17. února 2011 - 8:53 | Ing. Vanda Yousifová | Pražský veletrh ELECTRON 2011 | Komentářů: 0  

Pražský veletrh ELECTRON 2011

V termínu od 12. – 15. dubna 2011 nabídne již tradičně Praha všem odborníkům z řad elektrotechniky, elektroniky a energetiky přehlídku novinek a trendů převážně z oborů elektroinstalační techniky, elektroenergetiky, silnoproudé elektrotechniky, automatizace a regulační techniky, elektronických prvků a systémů a mnoha dalších.

Odborná i široká veřejnost se může na veletrhu těšit na kvalitní zastoupení firem jednotlivých oborů, zajímavý odborný doprovodný program na aktuální témata a bohatou nabídku doprovodných akcí a soutěží.

Doprovodný program je organizován ve spolupráci s odbornými organizacemi, partnery veletrhu i samotnými vystavovateli a bude probíhat po celou dobu veletrhu v přednáškových sálech v modernizované vstupní hale pražského veletržního areálu, v přednáškovém sále ve výstavní hale 1, ale také přímo na expozicích jednotlivých vystavovatelů.

Návštěvníci veletrhu určitě ocení nahlédnutí do problematiky Smart Meteringu, který bude na programu druhý den veletrhu, tj. 13. dubna 2011. Odborníci se zaměří především na otázky co by měl přinést Smart Metering uživatelům, jaké legislativní kroky zavedení Smart Meteringu provází a jaké příležitosti mohou čeští výrobci v této oblasti využít.

Podle odborníků z EU má do roku 2030 pocházet více než polovina elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Slunce, voda, biomasa a vítr jako obnovitelné zdroje energie budou proto tématem přednášek a diskuzí v rámci Dne obnovitelných zdrojů energie první den veletrhu, tedy 12. dubna 2011. Odborníci také poradí, jak řešit dopady legislativních změn ve fotovoltaice. Finančně-právní seminář se bude zabývat důsledky „srážkové daně“, zrušení podpory pro pozemní a ostrovní systémy a dalšími změnami v tomto oboru. Celý blok je podpořen odbornými organizacemi - Česká agentura pro obnovitelné zdroje energie, Česká fotovoltaická průmyslová asociace, Hnutí Duha, CZ BIOM, Svaz podnikatelů pro využití energetických zdrojů nebo Česká společnost pro větrnou energii. Na letošním ročníku návštěvníci mohou vidět firmy z tohoto oboru jako například Delta Energy Systems GmbH, Fronius ČR, První Elektro, SMA Czech Republic a mnoho dalších.

Dalšími neméně zajímavými tématy v rámci veletrhu bude například IP telefonie ve zdravotnictví, novinky v elektronických součástkách, v současné době velmi diskutovaná budoucnost fotovoltaiky v České republice či problematika revizí fotovoltaických elektráren.

Mezi aktuální témata současnosti patří bezesporu elektromobilita. S elektrokoly, dobíjecími stanicemi či elektromobily se budeme v budoucnu podle expertů setkávat stále častěji a to i v České republice. Na veletrhu ELECTRON najdou zájemci nejen všechny potřebné informace, ale také budou mít možnost si e-produkty vyzkoušet.

Dále jsou připraveny doprovodné akce z oblastí bezpečnosti práce či obnovitelných zdrojů energie a mnoha dalších aktuálních témat.

Na své si přijdou také zájemci o nanotechnologie nebo mikroelektroniku a mnoha dalších. Kompletní informace o doprovodném programu pro jednotlivé dny veletrhu naleznete na www.electroncz.cz.

Zastoupení firem na veletrhu
Návštěvníci budou mít možnost na veletrhu vidět nejvýznamnější zástupce jednotlivých oborů z České republiky, ale nebude chybět ani zastoupení zahraničních společností, a to například z Nizozemí, Estonska, Německa, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Velké Británie a dalších zemí.

Z oblasti elektroinstalační techniky mohou návštěvníci na veletrhu vidět všechny významné zástupce těchto produktů - jsou to například společnosti ABB, Eaton elektrotechnika, DEHN+SOHNE GmbH, ELEMAN, Eplan Engineering, Erocomm, Hager Electro, Kopos Kolín, Rittal Czech, Schmachtl CZ a další.

"Praha je hlavní město a z velké části České republiky je jednoduše dostupná pro elektro profesionály, tj. naší klíčovou zákaznickou skupinu. Navíc koncentrace těchto zákazníků v Praze a dostupném okolí je velmi vysoká, proto je účast na veletrhu ELECTRON pro nás samozřejmá a nezbytná", říká Jiří Kubeš, marketingový manažer ABB s.r.o., org. jedn. Elektro-Praga.

Z oblasti elektroenergetiky, silnoproudé elektrotechniky a kabelů se mohou návštěvníci těšit na expozice těchto leaderů z oboru AXIMA, ČEZ, DCK Holoubkov Bohemia, Elpro – Energo, ENIKA CZ, GHV Trading, Lapp Kabel, Pražská energetika a další.

Manažerka propagace společnosti ENIKA CZ, Lenka Plačková k účasti na veletrhu uvádí: „Možnost prezentovat naši společnost v prostorách Pražského veletržního areálu Letňany využíváme již řadu let. Proto setkání s našimi stálými zákazníky i oslovení zákazníků nových, v kvalitním zázemí areálu PVA Letňany, nesmí chybět jako vhodný prostředek propagace našeho sortimentu. Jsme rádi, že můžeme být na počátku nové tradice, kterou svým 1. ročníkem veletrhu Electron pořádající firma ABF zakládá.Těšíme se na Vaši návštěvu našeho stánku. Již nyní připravujeme novinky a zajímavosti z našeho širokého sortimentu. Na viděnou v dubnu.“

Prezentovat se budou samozřejmě i významné společnosti z oborů automatizační a regulační techniky, měřicí techniky, telekomunikační a radiokomunikační techniky, elektronických prvků a modulů a řady dalších.

Nad veletrhem ELECTRON převzaly záštitu významné instituce jako Předsedkyně Poslanecké sněmovny – Miroslava Němcová, Ministerstvo průmyslu a obchodu, České vysoké učení technické v Praze či Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha. Odbornými garanty veletrhu se stali Vysoké učení technické v Brně, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci, Státní úřad inspekce práce, Výzkumný úřad bezpečnosti práce, Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Elektrotechnický svaz český, Česká fotovoltaická asociace a Česká asociace telekomunikací a další odborné organizace, které zajišťují vysokou úroveň veletrhu a jeho odbornost.

Odkazy & Download:
Domovská stránka
Charakteristika veletrhu
Informace pro vystavovatele
Informace pro návštěvníkyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - Převodník USB/RS232
Převodník USB / RS232 s obvody FTDI a plným sériovým portem RS232 Full.
Skladem od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007